СТУДЕНТКА ГАЛИНА ВОЛОЩУК ДІЛИТЬСЯ ВРАЖЕННЯМИ ВІД НАВЧАННЯ У ЖЕШІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ERASMUS+
Я студентка ІІІ курсу, Біолого-природничого факультету, а ще я вельми щаслива студентка, адже мені випала чудова можливість взяти участь у програмі Ерасмус+.
Отож, з 18 лютого 2017 року беру участь у проекті Еразмус+. Ця програма створена ЄС для студентського обміну. Метою є підвищення мобільності європейських студентів та покращення якості освіти за рахунок фінансування академічної кооперації між Європою та неєвропейськими країнами.
Трішки про університет в якому навчаюсь.
Університет Жешовскі складається з 11 факультетів, на котрих нараховується до 40 різноманітних спеціальностей. Одним з них є і мій Агро-біологічний факультет , на якому зараз навчаюсь.
Що до навчання . То до студентів по обміну тут ставляться дещо більш лояльно, ніж до польських. Наприклад, у мене 8 предметів і з них 5 іспитів. Екзамен зможу здавати в довільній формі. Взагалі, навчання в Україні та навчання в Європі – дві великі різниці. Тут немає такого чіткого розкладу – у тебе, наприклад, можуть бути заняття о 8 ранку, а потім лише в 6-7 вечора. Також ти маєш право сам вирішувати, що саме ти будеш вивчати в даному семестрі і з яких предметів будеш складати іспити.
Загалом, варто сказати про навчання: це дуже корисний досвід, адже їх система повністю інша, а той фактор, що нас не виокремлювали від інших студентів, робив навчання подекуди складним, але надзвичайно цікавим, що вилилось у наші оцінки. Доречі, багато хто вважає, що студенти, які їдуть за обміном, отримують хороші оцінки, бо там не складно вчитись – ні, так стається з кількох причин: від зміни середовища, від зміни правил гри студенти мобілізуються і з новою силою прагнуть здобувати.
Мені вдалося познайомитись з безліччю іноземців і заприятелювати з декількома турками та італійкою. Культурний шок змусив змінити ставлення до всього світового співтовариства, адже розуміння однаковості проблем, переживань і захоплень абсолютно всіх, хто є на світі, змушують сприймати інших людей як братів, сестер, друзів.
Загалом, я дуже задоволена своїм перебування на навчанні за програмою обміну Еразмус +, де для мене зникли бар’єри між людьми, а різноманіття культур перейшло з фактору поділу у фактор подібності.
Європейські норми, загальний рівень культури населення, відсутність бюрократії й абсолютна доброзичливість – це те, куди нам треба рости.
Важко висловити всі емоції і враження текстовим шляхом, але це варте всіх труднощів, через які довелося пройти й світ був би кращим, якби кожен хоча б раз пережив такий досвід.
Безмежно вдячна за можливість бути Erasmus+ студентом координаторам програми та рідному факультету.