Дорофтей Орест Олексійович

Дорофтей Орест ОлексійовичДорофтей Орест Олексійович – кандидат філологічних наук, старший викладач. У 2006 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Концепція польськомовної та німецькомовної публіцистики і літературної критики Івана Франка: жанрово-стильові особливості». Автор понад 20 наукових та навчально-методичних праць.

Сфера наукових зацікавлень: чужомовна публіцистика і літературна критика Івана Франка

Контактні засоби зв’язку: book-ing@ukr.net

Перелік публікацій
Монографії
  1. Дорофтей О.О. Польськомовна публіцистика Івана Франка: проблематика, жанр, стиль. – Дрогобич: Коло, 2005. – 127 с.
Посібники з грифом МОН України
  1. Зимомря М.І., Ткачук М.В., Дорофтей О.О. Жанрово-стильові особливості, аспекти інтеркультуральних взаємодій та ідейні концепти німецькомовних праць І.Франка // Текст. Система. Поетика жанру. Навчальний посібник / [За ред. Г. Семенюка, М. Зимомрі, М. Ткачука]. – Київ – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, 2012. – С. 402-442.
Посібники з грифом університету
  1. Дорофтей О.О., Околович О.В. Практика усного та писемного мовлення: спорт: Навчально-методичний посібник / Орест Дорофтей, Олександр Околович. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім.І.Франка, 2011. – 74 с.
  2. Дорофтей О.О., Околович О.В. Практика усного та писемного мовлення: медицина: Навчально-методичний посібник. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім.І.Франка, 2014. – 99 с.
  3. Дорофтей О.О., Вишинський В.С., Околович О.В. Практика усного та писемного мовлення: Тексти та завдання для домашнього читання: Навчально-методичний посібник / Орест Дорофтей, Володимир Вишинський, Олександр Околович. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. І.Франка, 2015. – 145 с.
  4. Дорофтей О.О., Вишинський В.С., Околович О.В., Летнянчин П.П. Практика усного та писемного мовлення: Тексти та завдання для аудіювання: Навчально-методичний посібник / Орест Дорофтей, Володимир Вишинський, Олександр Околович, Петро Летнянчин. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім.І.Франка, 2015. – 103 с.
Публікації у наукових фахових виданнях
  1. Дорофтей О.О. Структура польськомовної публіцистики І.Франка // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім.В. Гнатюка. – Серія: Літературознавство. – Тернопіль, 2004. – Вип ХV. – C. 337-358.
  2. Дорофтей О.О. Протистояння особистостей чи культур? (До питання «Іван Франко і Адам Міцкевич») // Проблеми славістики. – Луцьк, 2005. – № 1-4. – С. 67-77.
  3. Дорофтей О.О. Цивілізаційні виміри української культури в німецькомовних наукових публікаціях Івана Франка // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. – Серія: Філологічні науки (Літературознавство). – Кіровоград, 2006. – Вип. 64. – Ч.1. – С. 245-255.
  4. Дорофтей О.О. Концепція діалогу в студіях Івана Франка // Вісник Львівського університету. – Серія: Філологічні науки. – Львів, 2006. – Вип.39. – С. 10-18.
  5. Дорофтей О.О. Маловідома стаття Івана франка прослов’янофільські рухи // Визвольний шлях. – 2006. – № – С. 50-75.
  6. Дорофтей О.О. Полілог Івана Франка з польською наукою і культурою // Студії з україністики. – Київ-Ужгород-Дрогобич: Посвіт, 2016. – Вип.18. – С. 66-76.
Статті у міжнародних наукометричних базах даних
  1. Дорофтей О.О. Жанрово-стильові особливості польськомовної та німецькомовної публіцистики й літературної критики І.Франка / О. О. Дорофтей // Актуальні питання гуманітарних наук: Міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка. – Дрогобич: Посвіт, 2013. – С. 132 – 143.