Меню

«

»

Вічна пам’ять!

З глибоким сумом повідомляємо, що 5 липня 2023 року на 81-му році життя відійшов у вічність Петро Григорович СИДОРЧУК, знаний фізик, кандидат фізико-математичних наук, багатолітній доцент кафедри загальної фізики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, відомий громадський діяч, талановитий художник, просвітянин, справжній патріот України, Людина з великої літери, зі щирим серцем та доброю душею.

Народився Петро Сидорчук 13 травня 1943 року в селі Пустомити Горохівського району Волинської області в селянській сім’ї. Після закінчення у 1958 році Блудівської середньої школи працював у ній лаборантом до 1962 року – до вступу на фізичний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. Під час навчання активно займався науковою роботою, працював в лабораторії вирощування та дослідження властивостей кристалів.

9 квітня 1968 року Петро Григорович розпочав роботу у Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені Івана Франка. Пройшов шлях від асистента до доцента кафедри загальної фізики, присвятивши 44 роки свого життя викладацькій діяльності. У 1978 році Петру Григоровичу присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук. Згодом він отримав атестат доцента кафедри загальної фізики.

Петро Григорович вирізнявся творчим підходом до проведення занять, вмінням знайти індивідуальний підхід до кожного студента. Користувався великим авторитетом та повагою серед колег і студентів. За роки професійної діяльності підготував багато поколінь високопрофесійних вчителів, національно свідомих, з активною життєвою позицією.

За своєю науковою тематикою “Експериментальні дослідження впливу умов кристалізації на фізичні властивості кристалів та епітаксійних структур телуридів ртуті-кадмію” Петро Григорович опублікував близько 100 наукових праць у провідних вітчизняних та закордонних виданнях, доповідав на всеукраїнських і міжнародних конференціях з фізики.

Впродовж усього життя Петро Григорович розвивав свій талант художника, займався різьбленням, карбуванням, мистецтвом фото. Він не лише відвідував усі музейні імпрези, але й презентував як митець власні твори у виставкових проєктах. Брав участь у численних благодійних заходах.

Висловлюємо сьогодні щирі співчуття всім рідним Петра Григоровича Сидорчука. Сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи. Нехай опіка Всевишнього полегшить гіркоту втрати дорогої для Вас людини, а світлий і незгасний спомин про добрі земні справи Петра Григоровича назавжди залишиться в серцях усіх, хто його знав.

Вічна і світла пам’ять!

 

Парастас відбудеться 6 липня о 19:30 год. в капличці церкви Святої Трійці (м. Дрогобич).
Похорон — в п’ятницю, 7 липня, о 13:00 год.