Меню

«

»

Освіта українцям: Три уроки життя від Стіва Джобса

У своєму надихаючому виступі перед випускниками Стенфордського університету Стів Джобс розповів три історії, які показали уроки, отримані ним упродовж життя. Вони стали корисними порадами не лише для колишніх студентів, а й для інших людей будь-якого віку.

Усе буде так, як треба
Перша історія Джобса пояснила, чому він вирішив кинути коледж. Він розповів, що замість нецікавого навчання він обрав те, що йому справді сподобалось. «Багато з того, з чим я стикався через свою цікавість та інтуїцію, згодом виявилося неоціненним». Наприклад, його зацікавив курс каліграфії. Отримані знання він використав за 10 років для створення Mac. «Ви повинні вірити, що крапки якось з’єднаються у вашому майбутньому», – сказав Джобс. Він додав, що треба вірити в щось – інтуїцію, долю, життя, карму тощо. Це дасть впевненість, що все складеться так, як треба.

Знайдіть те, що подобається
За багато років він і Стів Возняк пройшли шлях від ведення бізнесу в гаражі до компанії вартістю $2 млрд. Але в 30 років Джобса вигнали з компанії. Він сказав, що був спустошеним, але з часом приходило полегшення. Він пояснив, що звільнення призвело до творчого періоду в його житті, коли він заснував дві компанії та закохався. Пізніше Apple купила одну з компаній, а Джобс повернувся назад. «Єдиний спосіб робити велику справу – це робити те, що ти любиш». «Іноді життя вдарить вас цеглиною по голові. Не втрачайте віри».

Кожен день може бути останнім. Дійте
Джобс сказав, що з підліткового віку він намагався жити кожен день так, ніби він може бути останнім. Це допомагало менше вагатися та приймати важливі рішення, бо перед лицем смерті зникає все неважливе. А у 2004 році йому діагностували рак. «Ваш час обмежений, тому не витрачайте його, живучи чужим життям», – сказав Джобс і додав: «Не дозволяйте шуму думок інших заглушити ваш внутрішній голос. І найголовніше, майте сміливість слідувати за своїм серцем та інтуїцією. Якось вони вже знають, ким ви насправді хочете стати».

UkrED: підписатися на канал