Меню

«

»

Міжнародна конференція “Актуальні проблеми сучасної науки” на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій

Факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 10-11 травня 2023 року провів щорічну X-у Міжнародну науково-практичну студентсько-викладацьку конференцію “Актуальні проблеми сучасної науки”. У роботі конференції взяли участь понад 240 учасників: студенти та викладачі Дрогобицького вишу, закладів вищої освіти з різних регіонів України, а також зарубіжні науковці та викладачі, які представляли університети США, Латвії, Польщі та Угорщини.

Конференція була проведена у змішаному форматі. У перший день її роботи, 10 травня, у дистанційному режимі, з використанням платформи Zoom, були заслухані запрошені доповіді. Наступного дня, вже в очному форматі, відбулися секційні засідання конференції.

Урочисте відкриття роботи конференції розпочалося зі слів привітання проректора з наукової роботи Дрогобицького університету, доктора педагогічних наук, професора Миколи Пантюка та декана факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького університету, доктора фізико-математичних наук, професора Ігоря Столярчука. Микола Павлович та Ігор Дмитрович наголосили на важливості проведення міжнародних міжгалузевих наукових конференцій, оскільки вони дозволяють обмінюватися досвідом, творчими ідеями науковцям різних галузей з різних держав. А це відкриває широкі можливості у розв’язуванні найскладніших проблем, які постали сьогодні перед людством і які не під силу вирішити в межах однієї галузі наукового знання. Висловили сподівання про високі результати співпраці учасників конференції, завдяки яким створюватимуться та активно впроваджуватимуться новітні технології у різні сфери суспільного життя з урахуванням міжнародного досвіду, що сприятиме розвитку науково-технічного потенціалу, становленню конкурентної економіки та підсиленню національної безпеки держави.

Далі модератор заходу, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри фізики та інформаційних систем Дрогобицького університету Олег Кузик ознайомив присутніх з програмою першого дня роботи конференції.

Були заслухані надзвичайно цікаві, актуальні та інформативні запрошені доповіді:

“Просування квантових досліджень і освіти в Теннессі” (доповідач – професор кафедри фізики та астрономії Middle Tennessee State University (США) Ганна Терлецька);

“Освіта під час війни: освітні втрати і рекомендації” (доповідач – завідувач кафедри технологічної та професійної освіти Дрогобицького університету, доктор педагогічних наук, професор Леонід Оршанський);

“Ефект квантового обмеження у напівпровідникових конусах та призмах” (доповідач – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики напівпровідників Ризького технічного університету (Латвія) Артур Медвідь);

“Методи та моделі оцінювання ефективності функціонування фінансових установ” (доповідач – доктор економічних наук, професор кафедри математики та економіки Дрогобицького університету Богдан Кишакевич);

“Математична освіта в умовах цифровізації суспільства” (доповідач – завідувач кафедри математики та економіки Дрогобицького університету, кандидат педагогічних наук, доцент Тараса Війчук);

“Успіхи й невдачі організації онлайн-навчання та онлайн-оцінювання знань студентів під час епідемії коронавірусної інфекції” (доповідач професор кафедри фізики та астрономії Minnesota State University-Mankato (США) Ігор Когутюк).

Теми доповідей були цікавими та актуальними, тож викликали жваву дискусію серед учасників конференції щодо обговорення представлених доповідачами нових технологій та методів досліджень, отриманих наукових результатів. Також обговорювалися питання щодо співпраці між університетами, новітні досягнення у різних наукових галузях та спільний шлях розвитку науки. Без сумніву, професійна дискусія та обмін досвідом надали імпульс подальшому розвитку пріоритетних наукових галузей та впровадженню новітніх технологій як у навчально-виховний процес, так і наукову роботу на факультеті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького університету.

Наступного дня, 11 травня, конференція продовжилася засіданнями у 6 секціях. Відбувся обмін досвідом та результатами наукових досліджень за напрямками:

  1. Актуальні проблеми використання цифрових технологій в освітньому процесі
  2. Сучасні досягнення інформаційних технологій та їхнє практичне використання.
  3.  Актуальні проблеми фізики та математики.
  4. Актуальні проблеми методики навчання інформатики, природничих та математичних дисциплін.
  5. Сучасні проблеми технологічної та професійної освіти.
  6. Актуальні проблеми економіки та управління.

Робота секцій пройшла на високому науковому рівні. Доповіді науковців були актуальними та цікавими, що підтверджувала велика кількість запитань від присутніх. Учасники конференції активно дискутували, обмінювалися думками та досвідом.

Загалом, конференція Актуальні проблеми сучасної наукибула дуже успішною та продуктивною. Учасники отримали можливість обмінятися ідеями та досвідом, що надихнуло їх на розв’язування нових актуальних і цікавих задач.

Висловлюємо щиру вдячність всім, хто долучився до організації та проведення конференції. Бажаємо всім учасникам конференції творчих успіхів, нових вагомих наукових здобутків, здоров’я та миру!