День пам’яті героїв Крут

29 січня українці відзначають День пам’яті героїв Крут.

29 січня 1918 року молоді українські патріоти під Крутами, за 130 км від Києва, зупинили на чотири дні наступ більшовиків на столицю, хоча росіяни значно переважали їх за кількістю. 600 захисників України, якi мали на озброєнні тільки 16 кулеметів та одну гармату,  протистояли трьом-чотирьом тисячам більшовиків, добре озброєних і з артилерією. Бій тривав кілька годин і завершився великими втратами для більшовиків (понад 300 бійців). Багато українських захисників потрапили в полон, були піддані тортурам і розстріляні… За різними оцінками, під Крутами загинуло 70-100 українців. Серед них – близько 40 студентiв i гімназистів.

Затримавши ціною власного життя просування більшовиків, українські патріоти дали змогу укласти Брест-Литовський мир, що  означав міжнародне визнання української незалежності.

Загиблі студенти одразу стали героями УНР. Як писав Павло Тичина, – “Понад все вони любили свій коханий край. Вмерли в Новім Заповіті з славою святих”.

Натхненна боротьба української молоді в боротьбі за незалежність у 1918 році стала прикладом для нинішних захисників України, які успішно відстоюють незалежність нашої держави і свободу українського народу.

СЛАВА УКРАЇНІ!

СЛАВА ЇЇ ГЕРОЯМ!