Меню

Курси

Курси підвищення кваліфікації професорсько-викладацького та керівного складу працівників освіти, вчителів були створені при Дрогобицькому державному педагогічному інституті імені Івана Франка в 1968 р. на виконання рішення Колегії Міністерства освіти УРСР, Міністерства вищої і середньої спеціальності і освіти УРСР «Про поглиблену перепідготовку вчителів 5-10 класів шкіл УРСР при вищих навчальних закладах».

Отож, уже 50 років у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка функціонують курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Щорічно 1200 учителів і викладачів педагогічних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації нашого регіону підвищують кваліфікацію в Центрі післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки  ДДПУ ім. І. Франка.

Понад 15 років Центр післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки (як структурний підрозділ університету) плідно співпрацює з Президією Ради директорів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Львівської області, що дає змогу забезпечити ефективне проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників викладачами ЗВО І-ІІ рівнів акредитації нашого регіону, зокрема освітніх навчальних закладів Борислава, Дрогобича, Самбора, Стрия, Трускавця тощо.

Провідним спеціалістами випускових кафедр університету укладено програми спецкурсів, які дають змогу вчителям ознайомитися з новими тенденціями розвитку освіти в Україні, а також вдосконалювати та поглиблювати свій фаховий рівень.

Завдяки зусиллям керівника курсів В.Ю. Дацюк налагоджено співпрацю з відділами освіти регіону, яка трансформувалася в співробітництво, що сформувало позитивний імідж про організацію та роботу курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників на теренах Львівської області.

На курсах працюють кращі викладачі-методисти, кандидати наук, доценти і професори випускових кафедр ДДПУ ім. І. Франка, а також систематично запрошуються провідні вчителі-методисти, тренери нової української школи – Чайківська Ольга Федорівна та Гнатик Ольга Андріївна, вчителі року з різних шкіл міста, району й області. Після завершення навчання на курсах підвищення кваліфікації слухачі отримують свідоцтва встановленого зразка.

Обов’язковою складовою курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників є індивідуально-творча (випускова) робота – експериментальна діяльність педагога, що передбачає апробацію актуальної методичної ідеї. Випускова робота – це одна із форм поглиблення та оновлення знань та умінь учителів, а також формування необхідних професійних компетентностей.

Сьогодні маємо змогу підготувати та підтримати компетентного педагога з понад 20 спеціальностей, як-от: українська мова та література, зарубіжна література, англійська мова та література, німецька мова та література, історія, математика, фізика, хімія, біологія, початкове навчання, музичне мистецтво, трудове навчання, фізичне виховання, вихователі ГПД та інші.