«Нам берегти тебе, Соборну і єдину»

Україно, Соборна державо,

Сонценосна колиска моя,

ще не вмерла й не вмре твоя слава

Завойована в чесних боях!

22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагалися відбити незалежну Соборну українську державу.

Об’єднання двох суверенних українських держав Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну Соборну державу відбулося 22 січня 1919 року.

Свято Соборності – день єднання українських земель та утвердження їх неподільності набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках.

День 22 січня 1919 р. назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. На довгому і тернистому шляху українського народу до заповітного ідеалу соборності злука УНР  і ЗУНР – подія великого історичного значення.

У читальній залі №2 експонується виставка до Дня Соборності України «Нам берегти тебе, Соборну і єдину». Представлені книги вміщують документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу історію України, діяльність Української Центральної Ради та біографії діячів.

Запрошуємо відвідувачів для ознайомлення.