Електронні ресурси

Шановні читачі бібліотеки.

Пропонуємо Вам перелік українських та закордонних електронних бібліотек та архівів.
Приємного та корисного Вам читання!

Архів української періодики онлайн.

Теоретичні та методологічні проблеми дослідження всесвітньо-історичного процесу.
Загальна концепція світової та вітчизняної історії. Методи історичних досліджень і спеціальних історичних дисциплін. Давня і середньовічна історія України. Україна у ХVІІІ – ХІХ ст. Історія України ХХ століття. Етнічна історія. Національне відродження українського народу. Сучасні національні та етнокультурні процеси. Релігія і церква в Україні. Історія і сучасні проблеми міжнародних відносин. Україна у європейському та глобальному соціально-історичному процесі.

Читачам пропоновано дослідження з мови, літератури, історії, філософії, релігії, культури та проблем соціально-політичного розвитку країн і регіонів Близького, Середнього та Далекого Сходу, а також історії та культури народів східного походження на теренах сучасної України.

Проект здійснено за сприяння Центру досліджень визвольного руху та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Україніка – національний довідково-інформаційний та документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру, що ґрунтується на засадах обліку та акумуляції документальної спадщини українського народу.

Вміщені матеріали архіву оцифрованих аудіовізуальних джерел, які пов’язані з історією Львова та інших міст регіону, зібрані в рамках проекту Міський медіаархів.

Електронні копії архівних документів, кіно-, фоно-, фотодокументів з різних історичних періодів України.

ANNO –  газети та журнали Австрійської національної бібліотеки.

Балтійська цифрова бібліотека – проєкт здійснено завдяки Кошалінському державному архіву, міської публічної бібліотеки та музею Середньої Померанії в м. Слупську.

Проєкт бібліотеки Вроцлавського університету.

Проєкт Воєводської публічної бібліотеки м. Любліна ім. Єроніма Лопачинського.

Електронна бібліотека інтелектуальної спадщини української еміграції.

Ґалліка – онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Серед матеріалів бібліотеки перебувають у вільному доступі читачам запропоновано такі види документів: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

Цифрова бібліотека Ягелонської бібліотеки у Кракові.

Бібліотека Ряшівського університету, міської публічної та воєводської бібліотек м. Ряшева.

Польська цифрова бібліотека.

Проєкт Ґутенберг – електронна бібліотека з вільним доступом до понад 60000 безкоштовних електронних книг.

Електронна бібліотека Варшавського університету.

Європіана (англ. Europeana) — європейська електронна бібліотека, яка містить культурну спадщину європейських музеїв, галерей, бібліотек та архівів.