«АПОСТОЛ ЛЮБОВІ»АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ

В читальній залі №2 експонується виставка «Апостол любові»: До 75-ї річниці від дня пам’яті митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (1865-1944)
Митрополит Шептицький все своє життя присвятив служінню Богові та людям. Сучасники шанували його як мудрого главу греко-католицької церкви, видатного громадського діяча і просвітника, щедрого мецената українського мистецтва.

Народився 29 липня 1865 р. у родовому маєтку графа Івана Шептицького в с. Прилбичі Яворівського повіту на Львівщині і при хрещенні отримав ім’я Роман-Марія-Олександр.
З дитинства хлопчик вирізнявся душевною вразливістю та особливою побожністю. Успішно закінчивши 1883 р. навчання у краківській гімназії Святої Анни.
Виконуючи умову батька, вступив до юридичного факультету Ягеллонського університету в Кракові. Повернувшись до Кракова, молодий учений здобув 1888 р. Того ж 1888 р. він вступив до монастиря ордену василіан у Добромилі і прийняв чернечий постриг під ім’ям Андрій.
Усе своє життя митрополит Шептицький займався доброчинністю, допомагаючи сиротам, хворим, бідним.
Митрополита Андрея Шептицького було посаджено під домашній арешт, а через кілька місяців, 1 листопада 1944 р., його не стало.
Виставку підготували:
Ройтман Л.Т.