Літо – час для читання

Працівники читального залу №1 підготували добірки книг за шкільною програмою, пропонуючи книги вітчизняних, світових класиків, з метою ознайомлення дітей з творчістю кращих письменників, підвищення інтересу до читання.

Літо – час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Щорічно бібліотека Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка розробляє і реалізовує Програму літніх читань. Літні читання сприяють створенню комфортного бібліотечного  середовища, популяризації нових книг, Інтернет-спілкуванню. 
Літнє читання – чудовий час для покращення навичок читання у дітей, вважають експерти. Фахівці закликають батьків привчати дітей до читання влітку, тому що завдяки такій корисній звичці дитина не тільки швидше вчиться читати, але й поліпшує загальну грамотність. Книги, прочитані в дитинстві, запам’ятовуються  на все життя, впливають на подальший розвиток і світосприйняття, формують певні норми поведінки.
Ось кілька порад від фахівців про те, як можна мотивувати дитину полюбити читання:

 1. Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Ви створите для своїх дітей модель для наслідування.
 2. Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.
 3. Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії.
 4. Читайте бодай десять хвилин щодня.
 5. Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи послання на холодильнику й заохочуйте письмові відповіді.
 6. Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.
 7. Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора або сидіння в інтернеті.
 8. Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди. Пам’ятайте, що читання – це не тільки «великі й страшні книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.
 9. Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обирати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.
 10. Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.
 11. Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжок у різних ситуаціях. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.

Працівники читального залу №1 підготували добірки книг за шкільною програмою, пропонуючи книги вітчизняних, світових класиків, з метою ознайомлення дітей з творчістю кращих письменників, підвищення інтересу до читання.