Періодичні видання

Новинки періодики 2024 року вже у наших читальних залах!

Найактуальніші новини за найкоротший термін часу завжди найшвидше потрапляють до рук читача зі шпальт періодичних видань. Адже навіть у сучасному світі онлайн технологій, де інформація розповсюджується у шаленому темпі, більшість інтернет- ресурсів практикують надання платного доступу до наукових видань. Та й читання свіжого номера газети чи журналу не можливо порівняти ні з чим. Тому запрошуємо наших читачів погортати новинки періодики у наших читальних залах!
Перші газети з’явились в Європі близько 1650 р. (після винайдення друкарського верстата). Прототипом газети вважаються древні рукописні зведення новин. У Венеції у XVI ст. за таке зведення платили дрібну монету – gazzetta. Звідси і назва періодичного видання. У нашому фонді найстарішою є місцева газета «Радянське слово» за 1946 рік., яка тепер виходить під назвою «Галицька зоря».
Перший у світі журнал «Журнал де саван», який вийшов у 1665 році у Франції. В Україні журнал з’явився на початку ХІХ ст. (сатиричний «Харковский Демокрит», 1816 р.). Одними з найстарших журналів у нашому фонді періодики є «Літературно-науковий вісник» 1898 року, «Боротьба за волю» 1940 року, та «Прикладная математика и механіка» 1938 року видання.
У фонді нашої бібліотеки зосереджена найбільша кількість періодичних видань за період 1946-2019 років видання універсальної тематики й різнобічного читацького спрямування.Періодичні видання, які надходять, відповідають усім напрямкам підготовки студентів : з історії, філософії, психології, соціології, педагогіки, релігієзнавства, літературознавства, мовознавства, медицини, спорту; видання універсального змісту та ін. Наявність і місце їх зберігання відображені в електронному каталозі «УФД/Бібліотека». 

Повний перелік передплачених видань тут