Кві 25

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

З перших днів функціонування кафедри одним із пріоритетних напрямів її діяльності стала наукова робота.

Результати наукових досліджень викладачів кафедри знайшли своє висвітлення у ряді монографій, збірників наукових праць, фахових виданнях, закордонних публікаціях. Серед них монографії «Теорія і практика формування творчої особистості підлітків у позакласній виховній роботі (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.» (Ревть А.Б.), «Моральнісне підґрунтя галицької педагогіки 30-х років ХХ-ст» (Фляк М.М.), «Формування професійних інтересів майбутніх соціальних педагогів у позааудиторній роботі педагогічного університету» (Смеречак Л.І., Логвиненко 2011 р.); «Професійна підготовка майбутніх соціальних педагогів до профілактично-корекційної роботи з  педагогічно-занедбаними підлітками» (Ярошко М.М., Логвиненко Т.О., 2012 р.); «Розвиток ідей освіти молоді в педагогічній спадщині Григорія Ващенка» (Гук О.В., 2014 р.), «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до правового захисту дітей у Німеччині» (Гриник І.М., 2015 р.), «Мовна картина світу в філософсько-освітньому дискурсі»
(Ашиток Н.І., 2013), «Теорія і практика професійної підготовки соціальних працівників у Скандинавських країнах: Данія, Норвегія, Швеція» (Логвиненко Т.О., 2015 р.).

За час існування кафедри викладачами було захищено низку дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук: Возняк Алла Борисівна на тему «Формування творчої особистості підлітків у позакласній виховній роботі загальноосвітньої школи (1946 – 2006р)» (Науковий керівник – Чепіль М.М., 2008 р.), Керик Оксаною Євгенівною – «Взаємозв’язок емоційного компоненту самосвідомості особистості з переживанням психотравмуючих ситуацій (Науковий керівник – Кириленко Т.С., 2009р.), Смеречак Леся Іванівна – «Формування професійних інтересів майбутніх соціальних педагогів у позаудиторній роботі педагогічного ун-ту» (Науковий керівник – Логвиненко Т.О., 2010 р), Ярошко Марія Миколаївна – «Професійна підготовка майбутніх соціальних педагогів до профілактично-корекційної роботи з педагогічно-занедбаними підлітками» (Науковий керівник – Логвиненко Т.О., 2012 р.), Гук Орест Васильович – «Розвиток ідей освіти молоді в педагогічній спадщині Григорія Ващенка» (Науковий керівник – Логвиненко Т.О., 2012 р.), Гриник Ігор Миронович – «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до правового захисту дітей у Німеччині» (Науковий керівник – Логвиненко Т.О., 2014), Бобак Оксана Богданівна – Педагогічні засади соціалізації дітей дошкільного віку в сім’ї у ІІ – ій половині ХХ століття (Науковий керівник –
Логвиненко Т.О., 2015 р.), та докторська дисертація з філософії освіти – Ашиток Н. І. «Мовна картина світу в філосовсько-освітньому дискурсі»  (Науковий керівник – Скотна Н.В., 2011 р.).

Під керівництвом Т.О.Логвиненко виконано і захищено 7 кандидатських дисертацій (Кемінь Г.М., 2004 р.; Миськів І.С., 2009; Смеречак Л.І., 2010; Ярошко М.М., 2011; Гук О.В., 2012; Гриник І.М., 2014; Бобак О.Б., 2015).

Кафедра виступала ініціатором і співорганізатором проведення низки міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій і семінарів-тренінгів: «Соціальна робота з дітьми та молоддю в Україні та Німеччині: сучасний досвід»(4-5 червня, 2007 р.), «Соціальна робота з різними категоріями клієнтів у Німеччині та Україні (30 травня – 10 червня 2008р.). «Соціальна політика і соціальна робота:: Стратегія і тактика» (10-19 червня 2009р.), Міжнародна науково-практична конференція «Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю: зміст, форми, методи» (Самбір-Дрогобич 2-4 червня 2006р.),), Міжнародна науково-практична конференція «Формування цінностей сучасної особистості» (Дрогобич,  20-21 вересня 2007 р.), Міжнародна науково-практична конференція «Педагог третього тисячоліття: теоретико-методологічний дискурс» ( 26 – 27 вересня, 2013 р.).

Упродовж останніх років зусилля викладачів кафедри були спрямовані на здійснення наукових досліджень у рамках загально кафедральних дослідницьких тем: «Психологічно-педагогічна підготовка соціального педагога в контексті досягнень вітчизняної та зарубіжної педагогіки» (2001-2005 рр.); «Професійна підготовка соціального педагога в контексті досягнень вітчизняної та зарубіжної педагогіки» (2006-2010 рр.).

Упродовж 2011 – 2015 рр. професорсько-викладацький склад кафедри працював над виконанням теми: «Удосконалення якості професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів у світлі сучасних вимог». Керівник теми – к.п.н., професор Т.О.Логвиненко.

Пріоритетною темою дослідження кафедри у 2016 – 2020 рр. буде «Теоретико-практична підготовка фахівців соціальної сфери на засадах компетентнісного підходу».