Кві 25

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

У перші роки діяльності значні зусилля кафедри були спрямовані на створення навчально-методичного забезпечення дисцилін новоствореної спеціальності – розробку навчальних програм, навчально-методичних рекомендацій, посібників, навчально-методичних комплексів.

Сьогодні викладачами кафедри забезпечується викладання 60 фахових дисциплін, зокрема, для освітнього рівня «Бакалавр»: “Соціальна педагогіка”, “Вступ до спеціальності”, “Технології соціально-педагогічної діяльності”, “Теорія та історія соціального виховання”, «Основи соціалізації особистості», «Технології соціальної роботи в зарубіжних країнах», «Технології соціально-педагогічної діяльності з різними категоріями дорослого населення в Україні», «Теорія та методика роботи соціального педагога з дитячими та молодіжними організаціями», «Система виховної роботи в дитячих будинках та інтернатах», «Основи соціально-правового захисту особистості», «Соціальна робота в сфері дозвілля», «Основи профорієнтаційної роботи», «Етика і психологія сімейного життя», «Театральна діяльність», «Психолого-педагогічні засади діяльності реабілітаційних  центрів для осіб з обмеженими можливостями», «Соцiально-педагогiчна робота в закладах освiти», «Педагогіка сімейного виховання», «Психолого-педагогічні засади мiжособистіного спiлкування», «Етика соцiально-педагогiчної дiяльностi», «Соцiальний супровiд сiм’ї». тощо. Освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр»: “Порівняльна педагогіка систем вищої освіти”, “Методологічні засади соціально-педагогічних досліджень”, “Методика викладання соціально-педагогічних дисциплін”, «Реформування системи освіти», «Правовий захист професійної діяльності», «Iнновацiйнi моделi надання соцiальних послуг» та ін.

Упродовж останніх 10 років викладачами кафедри було підготовлено і видано понад 200 навчально-методичних посібників, курсів лецій, довідкової літератури, методичних рекомендацій до написання курсових, бакалаврських, дипломних і магістерських робіт, методичних рекомендацій до проходження різних видів соціально-педагогічної практики, підготовки до державних іспитів, виконання ККР тощо.

Серед них:

• навчальні посібники з грифом Міністерства освіти і науки України: «Соціальна педагогіка: практикум» (Т. О. Логвиненко, 2011 р.), «Словник із соціальної педагогіки» (Т. О. Логвиненко, Н. В. Гордієнко, 2012 р.), «Технології соціально-педагогічної роботи з різними категоріями дорослого населення» (Н. В. Гордієнко, Т. О. Логвиненко, 2012 р.), Короткий словник-довідник з корекційної педагогіки: вид. друге, доповнене (Л. І. Смеречак, Т. Логвиненко, 2011 р.).
  • навчальні посібники з грифом університету: «Технології соціально-педагогічної діяльності» (Гордієнко Н.В.), «Основи соціалізації особистості», «Технології соціальної роботи в зарубіжних країнах»., «Формування творчої особистості підлітків у позакласній виховній роботі; історія, теорія, практика» (Возняк А.Б.), «Система виховної роботи в дитячих будинках та інтернатах» (Бобак О.), «Основи соціально-правового захисту особистості» (Гриник І.М.), «Соціальна робота в сфері дозвілля», «Основи профорієнтаційної роботи» (Гук О. В.), «Етика і психологія сімейного життя» (Фляк М.М.), «Соціальна молодіжна політика» (Зубрицький І.Я.), «Основи соціально-педагогічних досліджень» (Гриник І.М.).

Важливим напрямом роботи кафедри є налагодження зв’язків із соціальними службами міст регіону, як базових об’єктів проходження студентами різних видів практики. Зусиллями викладачів кафедри налагоджено тісну співпрацю з відділами сімї, молорді та спорту виконкомів міских та районних рад (мм. Дрогобич, Самбір, Старий Самбір, Борислав, Трускавець, Дрогобицького, Самбірського, Старосамбірського, Стрийського районів). Базами для проходження практики студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» стали міські та районні центри соціальних сліжб цих міст, а також реабілітаційні центри та соціальні установи Львівської області, а саме: Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей-інвалідів «Надія»; Обласний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Сонечко»; Стрийський районний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів; КЗ Львівської обласної ради «Бориславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів»; Благодійний центр «Віра і Світло» м.Львів; Львівське обласне добровільне товариство захисту неповносправних дітей та інвалідів дитинства «Довіра» м.Львів; Благодійний фонд взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом «Контакт»» м.Львів; Благодійна установа «Навчально-реабілітаційний центр «Джерело»» м.Львів; КЗОЛР Нагуєвицька спеціальна школа-інтернат І-ІІ ступенів.