Меню

Австрійська бібліотека

Заснування Австрійської бібліотеки у Дрогобичі – один з найпоказовіших результатів плідного транскордонного співробітництва Франкового університету з провідними країнами Європейського Союзу.

Перший крок у цьому напрямку було зроблено 15 жовтня 2002 р., коли під час Міжнародної наукової конференції “Дрогобиччина як посередник політичних і культурних взаємодій між Австрією та Галичиною” тодішній Посол Австрії в Україні Міхаель Місс відкрив на факультеті романо-германської філології Австрійський культурно-освітній центр. Основною метою діяльності центру стало всебічне ознайомлення українського студентства з австрійською культурою. Задля реалізації цієї мети центр проводив різноманітні культурно-освітні заходи (літературні читання, презентації книг, виставки тощо.), а також налагодив активний обмін викладачів і студентів (лекції відомих австрійських науковців, стажування дрогобицьких студентів у вишах Австрії).

За фінансового сприяння австрійської сторони центр згодом було оснащено технічними засобами та великою бібліотекою. Відтак у 2006 р. Міністерство закордонних справ Австрії засвідчило факт існування у Дрогобичі Австрійської бібліотеки. У 2008 р. керівництво університету виділило нове велике приміщення, яке було відремонтоване й оснащене під потреби бібліотеки. У травні 2009 р. представник МЗС Австрії, почесний доктор нашого університету Еміль Брікс та ректор ДДПУ Валерій Скотний підписали офіційну угоду про заснування Австрійської бібліотеки в Дрогобичі. Урочисте відкриття бібліотеки відбулося 9 вересня того ж року. В Україні вона стала п’ятою – після Києва, Чернівців, Харкова та Львова.

Будучи правонаступницею Австрійського культурно-освітнього центру, Австрійська бібліотека постулювала своєю пріоритетною метою сприяння та поглиблення українсько-австрійської кооперації у сферах освіти, науки та культури.

На сьогодні книжковий фонд бібліотеки налічує понад 5 тисяч примірників книжок та електронних носіїв. Це тлумачні і перекладні словники, довідники й енциклопедії з різних сфер життя (гуманітарні, суспільно-політичні, природничі науки, мистецтво і культура), художня література, зокрема повне зібрання творів видатного австрійського письменника Райнера Марії Рільке, оригінали та українські переклади знаменитого чернівчанина Пауля Целяна, багатотомна історія Габсбурзької імперії, розкішний альбом видатного маляра Густава Клімта й сотні інших унікальних видань.

Бібліотека провадить власну видавничу діяльність. Це передусім посібники з країнознавства і літератури німецькомовних країн, українські переклади з австрійської літератури, а також від 2012 р. збірник наукових праць “Компаративні дослідження австрійсько-українських літературних, культурних та мовних контактів” за матеріалами конференцій та семінарів, що проводяться бібліотекою.

Організаційна діяльність бібліотеки зосереджена на:

  • пошуку нових закордонних партнерів по академічному обміну (угоди про співпрацю підписані з педагогічними інститутами Відня, Іннсбруку, Ґрацу, на часі – аналогічна угода з Зальцбурґом);
  • проведенні різноманітних культурних, освітніх і наукових заходів, найбільш масштабний серед них – традиційні Дні австрійської культури у Дрогобичі;
  • організації щорічної лінгвокраїнознавчої екскурсії студентів та викладачів ДДПУ до Австрії.

Фонди бібліотеки знаходяться у відкритому доступі. Абонемент чинний тільки для викладачів, аспірантів і студентів Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ

Персонал
  • директор – кандидат філологічних наук, доцент Ярослав Лопушанський
  • науковий співробітник – кандидат філологічних наук, доцент Олег Радченко
  • бібліотекар – магістр Ірина Лопушанська
Наші контакти

Поштова адреса: м. Дрогобич, вул. Леся Курбаса, 2, ІІ поверх

Електронна адреса: jaro.lopuschanskyj@gmail.com

Соцмережа: https://www.facebook.com/%C3%96sterreich-Bibliothek-Drohobytsch-381508448552879/