Звітна наукова конференція викладачів та студентів історичного факультету ДДПУ ім. І. Франка

23 березня 2018 року на історичному факультеті відбулася звітна наукова конференція викладачів та студентів університету, організована кафедрою історії України. У секціях присвячених середньовічній, новій і новітній історії України та Історії України для неісторичних спеціальностей об’єдналися для спільної роботи усі зацікавлені наукою про минуле нашої країни.
Родзинкою цього заходу, що має свої усталені традиції, стало підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу учнівських наукових робіт. Конкурс було ініційовано завідувачем кафедрою історії України Василем Ільницьким за активної підтримки дрогобицького міської організації всеукраїнського об’єднання “Самопоміч” в особі Сергія Оленича. Переможців відзначили цінними нагородами, а результати їхніх наукових пошуків представлено на конференції. Присутні особисто змогли оцінити виступи переможців: учениць 9 класу Христини Желяк «Історично-культурні пам’ятки та їх місце у розвитку туристичної індустрії» та Христини Шульган «Культурний і релігійний розвиток Дрогобича і Дрогобиччини (XVI – XXI ст.)» (науковий керівник – учитель історії Дрогобицької ЗОШ I – III ступенів №4 Бігун Л.Т.); учениць 11 класу Лілії Мушинської «Церковно-релігійне життя життя в селі Довге (Гірське) у 1946 – 1989 рр.» та Софії Зубрицької «Історія церкви у селі Довге (Гірське) від перших згадок до 1939 р.» (науковий керівник – учитель історії Довжанського НВК I – III ступенів Петриків В.); учениці 10-го класу Діани Спариняк «Внесок Броніслава Козловського у розвиток медицини Дрогобича» (науковий керівник – учитель історії Дрогобицької спеціалізованої школи I – III ступенів №2 Угрин У.Р.)
Ще однією знаменною подією цієї звітної конференції стала презентація книги студентки першого курсу інституту іноземних мов Марти Стевчак “Історія села Зашків” (науковий керівник – Микола Галів). Авторка змістовно та цікаво розповіла про свою роботу, яку розпочала коли ще навчалася в Дрогобицькому педагогічному ліцеї. На архівних матеріалах, даних значного масиву наукової літератури, спогадах очевидців постала солідна краєзнавча праця, яку Марта Стевчак успішно презентувала широкому загалу.

Церемонія нагородження