Меню

«

»

XVI європейський конгрес Монтессорі в Любліні

16 – 18 жовтня у м. Любліні проходив шістнадцятий європейський Монтессорі конгрес, у роботі якого взяли науковці соціально-гуманітарного факультету: доц. кафедри психології Г. Лялюк, доц. кафедри практичної психології, Є. Карпенко; доценти кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Н. Дудник, О. Карпенко.

На конгресі було більше 300 представників іноземних делегацій, 18 польських освітніх інституцій, які впроваджують методичні засади педагогіки Марії Монтессорі. Ділилися досвідом голландські, чеські, болгарські, румунські, українські, турецькі, англійські педагоги, які проводили майстер-класи, організовували майданчики дискусій. На конгресі презентовано здобутки педагогів-новаторів усіх провідних країн Європи та Америки. Багаторічна практика використання технології Марії Монтессорі в освіті має беззаперечний успіх і презентабельність у сучасних умовах розвитку дитини на засадах гуманізму та сприянні саморозвитку особистості. Представлено для учасників велику виставку-продаж кращих виробників дидактичного монтессорі-матеріалу, проводилася навчально-демонстраційна презентація.

Учасники конгресу мали можливість відвідати одну з кращих монтессорі-лабораторій в Університеті Марії Кюрі-Складовської, де проводилися практикуми з представлення інноваційних дидактичних занять польськими педагогами.   Тематика занять мала навчально-методичний характер, представляла до обговорення проблеми сучасної організації освітнього процесу в дошкільній освіті та шляхи їх вирішення з використанням ідей М.Монтессорі: спілкування дорослих та дошкільників, виховання самостійності та комунікативних навичок, взаємоповага та допитливість, виховання самоповаги та терплячості, вироблення навичок самообслуговування та взаємодії з оточуючими тощо.