14 – 21 березня 2019 року на базі Навчально-наукового інституту іноземних мов проходить щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція «Українське слово мовами народів світу», приурочена 205-й річниці від Дня народження Тараса Шевченка. Традиційно ініціатором й організатором конференції виступає кафедра германських мов і перекладознавства в кооперації з Австрійською бібліотекою м. Дрогобич, науковий форум проходить під патронатом ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професора Надії Скотної та голови Дрогобицької районної ради Михайла Сікори.

14 березня у приміщенні Австрійської бібліотеки відбулось відкриття конференції й пленарне засідання, модератором якого виступив безпосередній натхненник конференції – завідувач кафедри германських мов і перекладознавства професор Микола Зимомря. Після належних вітань від університетського керівництва до слова були запрошені представники духовенства – єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії Владика Григорій Комар, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Українського католицького університету Богдан Завідняк, які у своїх промовах торкнулися сакрального виміру Шевченкового слова й благословили учасників конференції. Із змістовними доповідями, в яких Шевченкова поезія актуалізувалась для сучасного українця, на пленарному засіданні виступили шановні гості – керівник Благодійного фонду імені Івана Франка Михайло Кравець, відомий трускавецький письменник Василь Кузан, а також місцеві науковці – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі Марія Федурко, кандидат філологічних наук, доцент цієї ж кафедри Світлана Гірняк. Засідання завершилось спільною молитвою на згадку про визначних педагогів Франкового вишу професорів Людмилу Краснову та Омеляна Вишневського та усіх патріотів, хто за заповітом Шевченка поклав своє життя на вівтар української незалежності.

Мистецький бік конференційної програми забезпечили кандидат педагогічних наук, доцент кафедри практики англійської мови Роман Вишнівський довершеним декламуванням Шевченкової поезії та студенти групи НА-15Б, які під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри практики німецької мови Роксоляни Каракевич підготували літературно-музичну композицію за мотивами творчості Великого Кобзаря. Окрім того, працівники університетської бібліотеки організували тематичну виставку “Кобзар і Каменяр – два духовних крила України”.

Загалом до участі у конференції запрошені знані закордонні славісти з Коніна, Ченстохови, Білостоку, Кошаліна (Польща) й Пряшева (Словаччина), а також лінгвісти, літературо-, перекладо-, мистецтвознавці й педагоги з Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київського національного університету харчових технологій, Київського державного університету ім. Бориса Грінченка, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Ужгородського національного університету, Прикарпатського національ­ного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Проблематика доповідей сягає від узвичаєного мовностилістичного й образного аналізу творів Шевченка до їх новаторського інтертекстуального й міжкультурного прочитання, а також дослідження міждисциплінарних зв’язків літературної творчості з педагогічною майстерністю.

Бажаємо всім учасникам конференції цікавих і плідних дискусій, які, як відомо, є шляхом до відкриття невідомого у відомому, несказанного у сказаному!