Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка Василя Сухомлинського: від традицій до інновацій» (До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського)

17 вересня 2018 р. на базі нашого університету проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогіка Василя Сухомлинського: від традицій до інновацій», приурочену до 100-річчя від дня народження педагога (за рішенням 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО ця дата включена до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО і святкується впродовж усього року в багатьох країнах світу, зокрема і в Україні).

Співорганізаторами конференції є відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», ГО «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського», фаховий науковий осередок якої – Дрогобицький регіональний центр ГО «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського» – створено при кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти (голова – завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти професор Марія Чепіль).

У роботі Форуму взяли участь понад сто учасників, які представили провідні наукові осередки університетів України. Серед учасників конференції – дочка Василя Олександровича – Ольга Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, співголова Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася ректор професор Надія Скотна. На пленарному засіданні виголошено доповіді: «Василь Сухомлинський в контексті європейської педагогічної думки» (професор Ольга Сухомлинська); «Учитель – «композитор музики дитинства»: В. Сухомлинський і сучасність» (професор Марія Чепіль); «Нова українська школа: виклики для професійного розвитку педагогічних працівників» (завідувач міського методкабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Галина Марчук); «Цінність дитинства у педагогічній спадщині Василя Сухомлинського» (професор Олена Квас); «Українська пісня як засіб виховання дітей дошкільного віку» (доцент Маріупольського державного університету Лілія Макаренко); «Проблема емоційних засад процесу соціалізації особистості у педагогічній спадщині Василя Сухомлинського» (професор Тетяна Логвиненко); «Ідеї педагогічної спадщини Василя Сухомлинського у здійсненні екологічного виховання учнів початкової школи» (завідувач кафедри педагогіки та методики початкової освіти доцент Лілія Стахів). Наукові дискусії відбувалися у шести секціях.

Учасники конференції мали змогу поспілкуватися з Ольгою Сухомлинською, обмінятися думками щодо популяризації ідей і творчості Василя Сухомлинського, підтримки дитини і дитинства, сприяння розвитку освіти і науки в Україні, ознайомитися з науковим доробком педагогів нашого університету, з виставкою книг та виробів декоративно-ужиткового мистецтва, побувати у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі», в актовому залі якого виголошено доповідь «Педагогічний феномен Василя Сухомлинського: світовий, український, особистісний виміри» (професор Тетяна Пантюк).

Різноманітність цих форм забезпечила динамічність, інтерактивність, зацікавлення ними різних категорій учасників конференції.