3 травня 2018 року в приміщенні інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Народне мистецтво Бойківщини: історія та сучасність» з нагоди 85-ї річниці від дня народження заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцента Мирослави Кот та 25-ї річниці відродження Всеукраїнської громадської організації «Союз українок Дрогобиччини».

Участь в роботі конференції взяли науковці, викладачі вищих і професійних закладів освіти, гості з Польщі, майстри народного мистецтва.

Перед початком урочистостей біля корпусу інституту було посаджено кущі калини, які привезені з батьківщини Івана Франка села Нагуєвичі.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися: настоятель церкви св. Віри, Надії, Любові та матері Софії отець Іван Гнатків, ректор професор Надія Скотна, директор інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій професор Василь Бойчук, голова Всеукраїнської громадської організації «Союз українок» Ореслава Хомик.

Зі спогадами про Мирославу Кот виступили: проректор з науково-педагогічної роботи (1980 – 2015 рр.) професор Юрій Кишакевич, професор Леонід Оршанський, директор і фундатор Музею історії українського жіночого руху, керівник відділу діяльності жіночих організацій Міжнародної громадської організації «Світовий конгрес Бойків» Ростислава Федак, голова Дрогобицької міськрайонної ГО «Союз українок» Леся Процик, директор «Музею Михайла Біласа» в Трускавці Олена Білас, доцент Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Наталія Кардаш.

Із теплими словами про майстриню виступила її сестра Ольга Гут, яка подарувала всім учасникам буклети про Мирославу Кот від Музею історії українського жіночого руху.

В актовому залі була розгорнута виставка робіт учениць Мирослави Кот, учнів Дрогобицького районного будинку дитячої та юнацької творчості, членкинь «Союзу українок», майстрів народної творчості Дрогобиччини.

Координатор конференції – заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кандидат педагогічних наук доцент Надія Кузан.