«Візерунки Прикарпаття – 2019»

ХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» відбувся 29 листопада – 1 грудня 2019 року на базі ДДПУ ім. Івана Франка. Організатором конкурсу виступила кафедра народних музичних інструментів та вокалу (завідувач – доцент Андрій Душний) інституту музичного мистецтва.

Цьогорічний конкурс об’єднав виконавців на баяні-акордеоні та розмаїті ансамблі й оркестри із України, Білорусі, Литви. На відкритті заходу із вітальною адресою виступила голова оргкомітету, ректор професор Надія Скотна.

До складу журі ввійшли знані митці: Фредерік Дешампс (Франція), Володимир Зубицький (Італія – Україна); Маріте Маркєвічєне (Литва), Сподріс Качанс (Латвія) та представники України Ігор Саєнко (Київ), Ярослав Олексів (Львів), Юрій Чумак (Дрогобич).

В рамках конкурсу відбулися наступні заходи:

• ХIІІ Міжнародна науково-практична конференція «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть», яка в рамках конкурсу скликала представницьке коло фахівців із Франції, Італії, Словаччини, Чехії, Латвії, Литви, Казахстану, Білорусі, В’єтнаму, українських регіонів (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Дніпро, Чернігів, Мелітополь, Дрогобич, Червоноград, Міжгір’я, Старий Самбір, Стебник, Великий Любінь). Головні доповіді конференції опубліковані у збірнику наукових праць. Серед доповідачів пленарного засідання – плеяда молодих науковців Франкового університету під керівництвом доцента Андрія Душного: Роман Стахнів, Ганна Савчин, Андрій Олексюк, Роман Дидик; гості із м. Остер (Чернігівська обл.) Віра Вербова та Ігор Євенко із Івано-Франківська; представники європейських країн Маріте Маркевічєне із Шяуляя (Литва) та Сподріс Качанс із Даугавпілса (Латвія).
  • 3,5 годинний майстер-клас професора Фредеріка Дешампса, який викликав велике зацікавлення серед педагогів. Учасниками стали учні українських навчальних закладів: Артем Іщенко, Микола Синягівський (Львів), Олександр Семко (Перегінськ), Сергій Сапун (Шостка), дует Остап Гринаш та Володимир Орос (Дрогобич), за допомогою яких французький педагог демонстрував свою методичну систему.
  • Концерти молодих виконавців, лауреатів найпрестижніших міжнародних конкурсів світу, серед яких «Трофей світу» та «Кубок світу» – Йонас Возбутас (Шяуляй, Литва) та Роман Пунейко (Львів, Україна).
  • Концерт лауреатів, який ще раз продемонстрував професійну глибину роботи журі. Окрилені переможці під рясні аплодисменти та вигуки «браво» з ентузіазмом «працювали» на сцені Дрогобицького університету, яка для багатьох стане трампліном у високе мистецтво.

Отже, наші здобутки настільки вразили професора Фредеріка Дешампса, що Всесвітня конфедерація акордеоністів (в його особі) вивчає можливість проведення «Трофею світу – 2021» з акордеона у Дрогобичі та Трускавці.