«ВІЗЕРУНКИ ПРИКАРПАТТЯ – 2018»

7 – 9 грудня 2018 року у стінах університету відбувся ХІ Всеукраїнський Відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття». Конкурс об’єднує мистецьку спільноту навчальних інституцій України, Білорусі, Латвії та Італії у сольному та колективному музикуванні.

До складу журі ввійшли: голова журі – заслужений артист Білорусі, професор Білоруської академії музики Микола Сєврюков (Мінськ, Білорусь); члени журі – композитор, заслужений діяч мистецтв України Володимир Зубицький (Україна – Італія); заслужений артист України, професор Володимир Мурза (Одеса); кандидат мистецтвознавства, доцент Сергій Карась (Львів); кандидат мистецтвознавства Юрій Чумак та заслужений працівник культури України Віктор Чумак (Дрогобич); заслужений артист України Ігор Саєнко та лауреат міжнародних конкурсів Олексій Коломоєць (Київ); професор кафедри акордеона Консерваторії «L. Perosi» м. Кампобассо Анджело Мiєлє та професор кафедри акордеона Консерваторії «Luisa D’Annunzio» м. Пескари Адріано Ранієрі (Італія).

Звернемо увагу на конструктивні сторони конкурсу та заходів у його рамках.

• ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Народно-інструментальне мистецтво на зламі ХХ – ХХІ століть» за участі науковців України, Білорусі, Литви, Латвії, Словаччини. У пленарному засіданні взяли участь: доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри методики музичного виховання і диригування професор Ірина Бермес (головуюча конференції); кандидат педагогічних наук, доцент кафедри народних музичних інструментів та вокалу Андрій Душний та доцент тієї ж кафедри Петро Турянський; професор Білоруської академії музики Микола Сєврюков; старший викладач Сновської дитячої музичної школи ім. Н. Рахліна Світлана Кузьменко (Чернігівська обл.); аспірантка навчально-наукового інституту музичного мистецтва Ганна Савчин.
  • Відкриття конкурсу й концерт молодих виконавців Романа Сапунцова (учня Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. П. Столярського, клас В. Мурзи) та Романа Пунейка (студента Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, клас Я. Олексіва).
  • Виставка музичних інструментів, яку репрезентували заслужені артисти України Роман Молоченко та Олег Шиян із Києва, на якій кожен бажаючий мав можливість спробувати високоякісні баяни та акордеони фірми «Юпітер».
  • Майстер-класи голови журі Миколи Сєврюкова.
  • Концерт «Kyiv classic accordion duo»: заслужений артист України Ігор Саєнко та Олексій Коломоєць.
  • Нагородження переможців та концерт лауреатів.

Інформаційні партнери конкурсу: Українське радіо «Культура», Живе радіо «Воскресіння», Перший канал Національного радіо та телебачення «UA:Перший», порталу академічних конкурсів України «Music-Review Ukraine», інтернет-сайти «GoldAccordion.com» та «АВВіВ.by», соціальні мережі Facebook та Instagram, дрогобицька інтернет-газета «Майдан».

Серед наших переможців:

Диплом ІІ ступеня – дует баяністів: Микола Близнюк та Іван Медвідь (клас доцентів Івана Фрайта та Євгена Марченка).

Андрій ДУШНИЙ,
кандидат педагогічних наук