Відзначення 162-ї річниці від дня народження Івана Франка

27 серпня 2018 року в м. Дрогобич відбулася ІІІ урочиста церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка.

Участь у церемонії взяли засновники, члени правління та дирекція Міжнародного фонду Івана Франка, серед яких були представники Дрогобицького університету ректор професор Надія Скотна та професор Михайло Шалата. З вітальним словом до гостей та номінантів премії виступили: міський голова Дрогобича Тарас Кучма, ректор професор Надія Скотна, голова правління Фонду Роланд Франко, директор Фонду Ігор Курус. Представили лауреатські роботи члени міжнародного журі доктор історичних наук професор Одеського національного університету ім. І. Мечникова Тарас Вінцковський і доктор філологічних наук академік НАН України професор Пряшівського університету Микола Мушинка.

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» нагороду отримала доктор філологічних наук, дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, професор Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен), завідувач кафедри філології Українського католицького університету Ярослава Мельник.

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» нагороду здобув доцент східноєвропейської історії Гельсінського університету кафедри філософії, історії, культури та мистецтвознавства Йоганнес Ремі.

На завершення заходу відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника Іванові Франку в Дрогобичі.

Після урочистої частини в актовій залі головного корпусу університету було зачитано інавгураційні промови лауреатів премії.

Доцент Йоганнес Ремі представив свою монографію “Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років”.

Доктор філологічних наук Ярослава Мельник виступила із представленням монографії «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908 – 1916 роках».

Усі присутні мали можливість не лише послухати промови лауреатів премії, а й задати питання для кращого ознайомлення із роботами.

Після інавгураційних промов відбулася урочиста вчена рада з нагоди вручення звання «Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» (HONORIS CAUSA) кандидатові технічних наук, вченому-інженеру, автору понад 50-ти наукових праць та винаходів у галузі автоматичного регулювання та приладобудування Роландові Франку. Слово на пошану номінанта виголосили професори Галина Сабат та Михайло Шалата, розповідаючи про основні віхи його життя та діяльності.

Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Роланд Франко щиро подякував вченій раді за нагороду, а директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус вкотре висловив вдячність та пошану університету за співпрацю.