»

Відбувся тренінг для підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти

29 березня 2019 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг «Підготовка експертів із забезпечення якості вищої освіти», який організували і провели завідувач кафедри правознавства, соціології та політології професор Світлана Щудло й доцент Українського католицького університету Ірина Кривенко.

Захід відбувся у межах українсько-чеського проекту «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» та проекту «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті», що реалізується Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міжнародного фонду «Відродження», Центру досліджень вищої освіти (Чеська Республіка) та Фонду «Інститут розвитку освіти». У тренінгу взяли участь тридцять двоє осіб, котрі репрезентували як наш університет, так і ЗВО Києва, Львова, Хмельницького, Полтави, Івано-Франківська.

На урочистому відкритті заходу учасників привітав проректор з науково-педагогічної роботи доцент Володимир Шаран. Упродовж інтенсивного восьмигодинного тренінгу учасники ознайомилися з європейським трактуванням якості вищої освіти, ключовими тенденціями розбудови Європейського простору вищої освіти, стандартами ESG-2015 побудови зовнішньої та внутрішньої систем забезпечення якості освіти в українських ЗВО, новою ідеологією проведення акредитації ЗВО, особливостями укладання та оновлення освітніх програм відповідно до нових стандартів вищої освіти, забезпеченням академічної доброчесності у ЗВО, особливостями розробки опитувальників для студентів щодо якості викладання.

Лекційні заняття поєднувалися з груповими дискусіями, воркшопами. Учасники працювали над конструюванням опитувальників для студентів та випускників ЗВО і публічно презентували результати командної роботи, а також на основі методики «світового кафе» обговорювали причини та шляхи усунення проявів недоброчесної поведінки у ЗВО.

На підтвердження активної участі у тренінгу учасники одержали сертифікати. Крім того, вони мають змогу продовжити навчання і пройти он-лайн іспит у ІВО НАПН України для формування національної мережі експертів із забезпечення якості освіти.