VI Міжнародна науково-практична конференція «Рідне слово в етнокультурному вимірі»

19 – 20 жовтня 2017 року на факультеті початкової та мистецької освіти відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Рідне слово в етнокультурному вимірі». Вшосте кафедра філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка разом з Інститутом української мови НАН України, Інститутом славістики Університету імені Масарика (Чеська Республіка, Брно) і кафедрою філології та методики початкової освіти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки проводить таку наукову зустріч.

Із вітальним словом до присутніх звернувся декан факультету початкової та мистецької освіти доцент Іван Кутняк. Урочисто відкрила конференцію ректор професор Надія Скотна. Учасників заходу представляла професор Марія Федурко.

На пленарному засіданні наукові доповіді виголосили: Віталій Кононенко, професор, академік НАП України, завідувач кафедри загального та германського мовознавства ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Петро Білоусенко, професор, завідувач кафедри української мови Запорізького національного університету; Василь Ґрещук, професор, завідувач кафедри української мови ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Микола Лесюк, професор, завідувач кафедри слов’янських мов ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; Зоряна Купчинська, завідувач кафедри української мови імені професора Івана Ковалика Львівського національного університету імені Івана Франка. Із доповідями також виступили науковці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: декан філологічного факультету професор Ярослав Яремко, завідувач кафедри германських мов та перекладознавства професор Микола Зимомря, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання у початковій школі професор Марія Федурко, професори Петро Мацьків та Галина Сабат.

Різні аспекти засад і проблем етнологічних студій сучасного мовознавства висвітили у доповідях Ігор Шистеров (Брно, Чеська республіка), Любов Білінська (Тернопіль), Віра Котович (Дрогобич), Анна Огар (Дрогобич). Мистецьке відображення етносвіту словом прокоментували Наталя Бияк (Тернопіль), Кристина Кузнецова (Брно, Чеська Республіка), Марія Стецик (Дрогобич).

Підсумкове засідання конференції було проведено в Будинку літератора, ДІКЗ «Нагуєвичі», після чого учасники відвідали садибу Каменяра, занурилися у атмосферу Франкових  творів на «Галявині казок».

Матеріали конференції опубліковано в збірнику «Рідне слово в етнокультурному вимірі».