»

В університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція

8 листопада 2019 року в Дрогобицькому університеті відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Український визвольний рух першої половини ХХ ст.: краєзнавчі контексти (до 90-річчя створення Організації українських націоналістів та 110-річчя від дня народження Степана Бандери)». Захід було організовано консолідованими зусиллями науковців нашого університету: Надією Скотною, Василем Ільницьким, Олегом Баганом, Петром Іванишиним, Василем Футалою, Миколою Галівим та Русланою Попп, за участі Алли Гладун (музей «Дрогобиччина») та Ігоря Соляра (Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України).

Привітала учасників заходу ректор професор Надія Скотна, наголосивши на актуальності вивчення історії українського визвольного руху, трагічні та героїчні сторінки якого мають, на жаль, так багато співзвучного з сучасним моментом.

До Дрогобицького університету завітали знані дослідники історії українського визвольного руху з різних куточків України: Олександр Ситник (Мелітополь); Галина Стародубець (Житомир); Оксана Каліщук (Луцьк); Олексій Сухий, Микола Литвин, Ігор Соляр, Ігор Гаврилів (Львів). Конференційні обговорення точилися у режимі пленарного засідання і трьох секцій довкола наступних питань: «Теоретико-методологічні, історіософські та джерелознавчі аспекти дослідження»; «Боротьба ОУН і УПА: регіональний та національний виміри»; «Постаті українського націоналістичного руху та його ідейно-культурні контексти».

Учасники конференції змогли також відвідати презентацію нових наукових видань Дрогобицького університету.

Дискусії, що тривали протягом дня, завершилися екскурсією вечірнім Дрогобичем.

Організатори конференції висловлюють вдячність за підтримку Володимирові Ханасу, заступникові голови Дрогобицької райдержадміністрації з гуманітарних питань.