»

Увіковічення пам’яті дрогобицького науковця Мирона Борецького

25 вересня 2019 р. в Дрогобичі відбулася унікальна подія – відкриття меморіальної дошки на честь відомого українського класичного філолога, перекладача, літературознавця Мирона Івановича Борецького. Ініціатором її встановлення виступив учень науковця, директор бібліотеки нашого університету, депутат Дрогобицької міської ради Ігор Розлуцький, який і модерував захід. Чин освячення меморіальної дошки здійснив о. Денис Богатко.
Спогадами про науковця, Вчителя поділилися його колеги, учні, серед яких знані в Україні науковці професори О. Киченко, В. Пахаренко, Г. Сабат. Професор Юрій Кишакевич у своєму виступі розповів про Мирона Борецького як викладача Дрогобицького педагогічного інституту імені Івана Франка (1983 – 1999), завідувача кафедрою світової літератури (1993 – 1999). Він відзначив його високий професіоналізм, ерудицію, принциповість. Перекладацький хист, багатовекторність наукових досліджень Мирона Івановича акцентував у своєму слові професор Михайло Шалата.
1964 – 1983 рр. Мирон Борецький викладав зарубіжну літературу в Черкаському педагогічному інституті. Зворушливою була розповідь про «черкаські» роки свого Вчителя його колишнього студента, а сьогодні професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександра Киченка. Серед учасників заходу також був ще один студент-черкащанин Мирона Борецького – шевченкознавець, поет, професор Василь Пахаренко.
Посутнім був внесок дрогобицького науковця на початку 90-х років у становлення та утвердження предмета «зарубіжна/світова література» в українській шкільній освіті. Про співпрацю у цій царині з Мироном Борецьким поділився спогадами президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, професор, завідувач кафедрою світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка Юрій Ковбасенко.
Щирими й щемливим були спогади про Мирона Борецького як Людину, Учителя, Науковця його учнів – професора Галини Сабат, доцента Василя Зварича, колеги – доцента Костянтина Іваночка.
Після освячення меморіальної дошки учасники заходу вшанували пам’ять Мирона Борецького молитвою на його могилі у селі Дроговиж Миколаївського району.