»

Успіх молодих піаністів

18 травня 2019 року в затишному залі Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського відбувся концерт фортепіанної музики Євгена і Захара Сов’яків.

Євген навчався гри на фортепіано у викладача Мирослави Добош, а тепер він є студентом ІІІ курсу Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка (клас завідувача кафедри музикознавства та фортепіано доцента Людомира Філоненка). Юнак захоплюється імпровізацією, створює і сам виконує цікаву музику. За це він був удостоєний «Гран-прі» на ХІІ Міжнародному музичному фестивалі «Золота троянда», а у 2016 році на ХІІІ фестивалі отримав приз «Золота троянда». На концерті Євген виступив із творами Й. Баха, В. Моцарта, Б. Фільц, виконав власні твори («Осіння пісня», «Джазова легенда») та імпровізації на теми Юрія Філоненка.

Але родзинкою концерту було те, що в ньому брав участь молодший брат Євгена Захар, який є нині учнем п’ятого класу Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського і також навчається гри на фортепіано у Мирослави Добош. Хлопець є дуже здібним, всебічно розвинений і вже має певні успіхи у навчанні. Він бере участь у конкурсах і здобуває перемоги: диплом І ступеня на VII Всеукраїнському конкурсі юних піаністів ім. Н. Нижанківського; диплом І ступеня на ХІV Міжнародному музичному фестивалі «Золота троянда»; «Гран-прі» на ІІ Відкритому регіональному конкурсі юних піаністів; диплом на ІІІ Всеукраїнському конкурсі ім. О. Рудницького. Захар на концерті виконував цікаву програму з творів різних композиторів: Й. Баха, В. Моцарта, К. Черні, Ф. Шопена, М. Дремлюги, І. Щербакова.

Важливим моментом є те, що ця мистецька акція мала просвітницьку і профорієнтаційну мету, адже доцент Людомир Філоненко наприкінці концерту розповів школярам та викладачам школи про інститут музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, умови вступу до нього, досягнення студентів у різноманітних конкурсах, музичних олімпіадах і фестивалях, про поїздки закордон із різноманітними хоровими колективами тощо.

Слухачі бурхливими оплесками дякували піаністам за їхню гру. А директор школи Богдан Кость подякував викладачам, батькам і гостям за підготовку та виховання добрих й талановитих дітей в особах Євгена і Захара Сов’яків.

Лідія ЧАБАН,
старший викладач Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського