Університет долучився до святкування Міжнародного Олімпійського Дня

Щороку 23 червня на честь заснування Міжнародного Олімпійського Комітету у всьому світі відзначають Міжнародний Олімпійський День.

Із цієї нагоди з ініціативи Національного Олімпійського Комітету України впродовж 3 – 23 червня 2020 року триває Всеукраїнська олімпійська естафета «OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020» (в електронному форматі), покликана пропагувати спорт, олімпійські цінності, здоровий спосіб життя серед українців, й під час якої кожна область презентує свої олімпійські досягнення та олімпійські перспективи, пов’язані з літньою Олімпіадою в Токіо, єдність олімпійського руху з представниками влади, депутатського корпусу та широкої громадськості.

Студенти інституту фізичної культури і здоров`я взяли активну участь у проведенні цього заходу (ознайомитися з відео студентів можна за посиланням https://photos.app.goo.gl/xAH5Usvax57PS9Az8). Дякуємо старшому викладачеві кафедри спортивних дисциплін і туризму Анні Чепелюк за допомогу в організації естафети. Також у межах святкування Міжнародного Олімпійського Дня старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання Олександр Лемешко 18 червня взяв участь у Міжнародному вебінарі «Олімпійський спорт: історія та сучасність». Лектор – президент Олімпійської академії України, віцепрезидент НОК, доктор педагогічних наук, президент Олімпійського інституту НУФВСУ Марія Булатова. У вебінарі взяли участь 323 представники з 9 країн світу.

Львівська область славна своїми олімпійськими традиціями. У різні часи чемпіонами та призерами Олімпійських ігор ставали Віктор Чукарін, Дмитро Леонкін, Богдан Макуц (спортивна гімнастика), Павло Ледньов (сучасне п’ятиборство), Віктор Сидяк, Василь Станкович, Євген Череповський, Сергій Міндергасов, Яна Шемякіна (фехтування), Ігор Тер-Ованесян (легка атлетика), Георгій Прокопенко, Юрій Громак, Володимир Немшилов (плавання), Борис Мельник, Олександр Петрів (кульова стрільба), Петро Король (важка атлетика), Валентина Ковпан, Дмитро Грачов (стрільба з лука), Михайло Слівінський, Тарас Міщук (веслування), Віктор Берендюга, Микола Смірнов (водне поло), Ростислав Заулічний, Андрій Котельник, Олександр Усик (бокс), Ірина Мерлені, Андрій Стаднік (вільна боротьба).

Найтитулованішим львівським олімпійцем є гімнаст Віктор Чукарін, який протягом 1952 – 1956 рр. здобув 11 медалей, з них – 7 золотих, 3 срібних та 1 бронзову.

Натомість першим львів’янином, який здобув олімпійську медаль, став Адам Крулікевич. Він на змаганнях із кінного спорту на Олімпіаді 1924 року отримав бронзову медаль.

Першою жінкою, яка отримала олімпійську нагороду для Львівщини стала Валентина Ковпан, здобувши срібну медаль на Іграх 21 Олімпіади в Монреалі 1976 року.

Своєрідним рекордсменом за кількістю прапорів, під якими змагався на Іграх Олімпіад, є львівський каноїст Михайло Слівінський, котрий взяв участь у п’яти Олімпіадах у складі чотирьох різних збірних: 1988 – СРСР, 1992 – СНД, 1996, 2000 – Україна, 2004 – Польща.

Ми пишаємось і випускником нашого університету Ярославом Поповичем (учасник Олімпійських ігор 2004 та 2008 років).

Бажаємо всім нових успіхів у спорті і міцного здоров`я!