«Ті, що втримують небо»

Саме ця фраза супроводжувала весь захід, присвячений Дню Пам’яті  та Примирення, що відбувся 26 квітня на історичному факультеті. Він розпочався хвилиною мовчання за загиблими Героями. Із вступним словом до присутніх звернулася заступник декана з навчальної роботи, доцент Світлана Біла. Гості заходу переглянули фільм Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги», зворушилися віршами студентки групи ІП – 31 Мазурчак Лідії. Та найбільше вразила усіх присутніх зустріч з воїном АТО. Він розповів про те, як він потрапив у зону Антитерористичної Операції, поділився враженнями про перебування там. Крім цього, чоловік неодноразово акцентував увагу на вивченні історії для кожного покоління, бо саме в цьому вбачається шлях до побудови незалежної та демократичної України. Військовий висловив думку про те, що ми можемо уникнути будь-яких війн, знаючи правду та історію, історію про тих, що втримували і втримують наше небо: козаків, січових стрільців, вояків УПА, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, Героїв Небесної Сотні та усіх, хто не впускає агресора на терени нашої держави сьогодні.

Лідія Мазурчак, студентка групи ІП – 31