»

Студенти історичного факультету провели виховний захід із дітьми з особливими освітніми потребами

24 жовтня 2019 р. студенти ІІІ курсу історичного факультету в рамках реалізації програми інклюзивної освіти на практичному занятті з «Педагогіки» під керівництвом старшого викладача кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти викладача Олександри Свйонтик та за сприяння студентки-магістерки другого року навчання спеціальності «Соціальна педагогіка» факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Руслани Приц, яка працює педагогом-організатором «Навчально-реабілітаційного центру «Мрія» І-ІІ ст.» (м. Львів), організували і провели виховний захід з учнями 5 – 6 класів на тему «Моя майбутня професія – вчитель історії».

Студенти підготували авторський сценарій та майстер-клас із виготовлення декоративних квітів для вихованців. Зустріч студентів та учнів розпочалася з участі в танцювальній перерві, яка проводиться щоденно і супроводжується ритмічною музикою, що посприяло емоційному зближенню учасників. Гарний сонячний день, теплі обійми, радість зустрічі з майбутніми вчителями, веселі ігри-конкурси, міні-презентація професії вчителя історії, квест-вікторина в пошуку уявного злочинця, де Шерлок Холмс та доктор Ватсон просять допомоги у дітей, майстер-клас із виготовлення смачних цукеркових квітів, створення плакату-дружби «Наші думки та мрії завжди разом» справили незабутнє враження як на вихованців, так і на студентів.

Знайомство майбутніх педагогів напередодні практики з вихованцями молодшого підліткового віку та можливість налагодження взаємин із дітьми з особливими потребами є важливим виховним моментом у підготовці до впровадження в життя освітньої програми інклюзивної освіти в Україні. Вихователі реабілітаційного центру були вражені сміливістю студентів, їхньою комунікабельністю, небайдужістю та вмінням налагоджувати контакти з дітьми. Радіємо, що майбутнє України за такими щирими, освіченими та благородними людьми, зокрема і за студентами нашого університету.

Олександра СВЙОНТИК,

старший викладач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти