»

Семестрове навчання студентів інституту іноземних мов у Будапештському університеті

Заповітною мрією кожного студента інституту іноземних мов є навчання за кордоном за програмою академічної мобільності Еразмус+. І ось наша мрія здійснилася. Ми зібрали всі необхідні документи, озброїлися знаннями та вирушили назустріч чомусь новому та невідомому.

Враження від навчання перевершили всі наші сподівання. Навчалися ми в одному з провідних університетів Будапешту – Kodolanyi Janos University. Навчання тут дуже цікаве і не тільки завдяки надбанню нових знань із різних дисциплін, але й завдяки знайомству зі студентами з усього світу, що дає змогу розширити свій кругозір, пізнати інші культури та навчитися з ними взаємодіяти. Адже Еразмус+ – це не тільки навчання, а й набагато більше. Це нові знання, можливості, подорожі та зустрічі.

Основною метою роботи викладачів є навчити студентів досягати поставлені перед собою завдання. Процес навчання побудований на груповому виконанні різного роду проектів і завдань, в основі яких лежить не просте запам’ятовування і відтворювання тих чи інших проблем, а максимальне їх розв’язання. Дуже цінується власна думка, водночас не важливо – правильна вона чи ні.

В університеті діє 100-бальна система оцінювання знань. Бали залежать і від виконання презентацій, різного роду групових проектів (зазвичай 2 – 3 на семестр). Однак, є дисципліни, де фінальна оцінка повністю залежить від виконання і представлення наприкінці навчального курсу свого проекту. За такої умови складаються групи з 2 – 3 студентів і бажано, щоб вони були інтернаціональні. На парах у нас часто були різні дискусії та дебати.

Для забезпечення ефективного процесу навчання діє спеціальна електронна платформа, суть якої полягає в тому, що кожен студент університету має особисту сторінку, на якій він може побачити свій розклад занять, перелік навчальних дисциплін, основну інформацію про себе, своїх одногрупників на тих чи тих парах тощо. Але головна перевага цієї системи – це чудовий спосіб спілкування між викладачами і студентами. Так, викладачі завантажують в систему всі необхідні матеріали зі своєї навчальної дисципліни і кожен студент опрацьовує їх. У той же час студенти відправляють викладачам свої проекти, завдання, презентації для перевірки.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то для студентів створено всі умови для успішного і продуктивного навчання. Кожну аудиторію обладнано мультимедійними засобами, що дає змогу викладачам наочно демонструвати необхідний матеріал, а студентам – не писати «кілометри» конспектів. Кожен студент має доступ до всіх матеріалів і ресурсів, що використовувалися на занятті. На території всього університету є безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Також є бібліотека, де можна не тільки скористатися комп’ютером чи взяти необхідну книгу, а й просто посидіти та послухати музику.

Та більш того, Еразмус+ – це такий собі експрес-курс дорослішання, що показав наш потенціал, людський потенціал взагалі, адже ми познайомилися з «іншими» людьми, побачили, як живуть в іншій країні, почали більше цінувати рідну культуру й усвідомили, де і що треба поліпшити. Тут ти один і перед тобою відкриваються можливості для пізнання себе та світу навколо. Адже ми не тільки навчались, а й знаходили час на різні позанавчальні програми, які влаштовував університет.

Еразмус+ учить втілювати свої мрії в життя. Ми відвідали також інші країни Європи, побачили чудові місця, познайомилися з прекрасними людьми, а також краще пізнали самих себе.

Наталія ВАСИЛЕНКО, Соломія ФАБІРОВСЬКА, Катерина МАЛИШ,
студентки інституту іноземних мов