»

Семестр навчання студентів університету у Відні

Erasmus+ – це програма обміну студентами, яка дає прекрасну можливість пізнати нові країну, місця і людей.

Коли декілька студентів інституту іноземних мов дізналися, що зможуть поїхати за цією програмою до Відня, то були безмежно раді, адже це чарівне місто з багатою культурою і традиціями.

Студенти навчалися в Педагогічному інституті Відня (Pädagogische Hochschule Wien) і проведений семестр був надзвичайно захопливим. Насамперед, сам процес навчання. Вони мали незвичні пари, як от MEKO (медіа-компетенції), де працювали з різними комп’ютерними програмами і додатками для смартфонів, які дають змогу створювати креативні завдання для дітей. Варто відзначити, що багато предметів, які викладаються в Австрії, спрямовані на креативність студента. Наприклад, Global Citizenship Education, де цілою групою або малими підгрупами обговорювали глобальні проблеми світу і те, як вони впливають на розвиток дітей, дискутували, пропонували можливі рішення.

Мали студенти й більш традиційні заняття, як от курс німецької мови та країнознавство, але і їх викладали інакше. Викладачі часто використовували медіа-техніку, щоб цікавіше подати матеріал або просто показати пізнавальні фільми про Австрію. Програма цих занять передбачала багато екскурсій у різні музеї Відня і навіть поїздку в мальовничий Ґрац, причому зовсім безоплатну.

Щоб студенти мали змогу вчитися успішно, університет обладнано усім необхідним – комп’ютерами у кожній кімнаті, мережею Інтернет та іншими мультимедійними засобами. Новим було сумісне навчання в інтернаціональній групі, яка складалась зі студентів з усіх куточків Європи. Тож розмовляли з ними німецькою або англійською мовами, що, безсумнівно, дуже важливо для іноземних філологів. Вони отримали цінний досвід спілкування з іноземними студентами, ближче познайомилися з їхнім менталітетом і культурою та, водночас, мали змогу донести до представників інших країн багато нової інформації про Україну. Навчання в інтернаціональній групі – це, безумовно, дуже важлива річ, яка робить студентів більш досвідченими в міжнародних відносинах.

Звісно, хочеться сказати про сам Відень. Це культурна столиця Європи, де можна побачити велику кількість архітектурних пам’яток, від яких просто дух захоплює. Неможливо залишитися байдужим, побачивши їх на власні очі. У Відні ніколи не буває нудно, тут завжди є куди піти, дуже часто проходять різні фестивалі та концерти. Це просто мрія для студента! До того ж недалеко лежать й інші прекрасні міста, такі як Братислава, Будапешт чи Брно, які також варто відвідати.

Erasmus+ у Відні – це один із найкращих періодів студентського навчання, який назавжди лишиться у спогадах. Якщо у Вас з’явиться можливість вчитися за цією програмою, то обов’язково скористайтеся нею!

Віталій КОМАР, Роман ГРИЦИК,
студенти інституту іноземних мов