»

Посвята Дрогобицьких ліцеїстів

Система виховної роботи Дрогобицького ліцею передбачає ознайомлення учнів з місцями культурної, героїчної й трагічної історії нашого народу. З цією метою директором ліцею Ольгою Заяць організовуються екскурсії до Старого Угринова і Підлисся, Сприні і Бережан. Ліцеїсти віддають шану новітнім героям України в Музеї Небесної сотні в Івано-Франківську, знайомляться з культурною спадщиною древньої Жовкви, піднімаються до меморіалів Січових стрільців на горах Лисоні, Маківці та Ключі.

14 – 15 вересня 2018 року колектив Дрогобицького ліцею провів біля міста Добромиль, де відбулося одне з найбільш улюблених учнівських свят – посвячення в ліцеїсти. Цьогоріч урочисті слова кодексу ліцеїста лунали в урочищі Саліна. До 1939 року в цьому місці знаходилися стометрової глибини шахти, у яких добували сіль, а 1941 року радянські «визволителі», утікаючи від фашистів, перетворили їх в одну велику могилу, скинувши туди кілька сотень людей. Довгі роки трагедія Саліни залишалася невідомою, а заговорили про неї завдяки місцевій учительці Марії Прокопець. Сьогодні пані Марія проводить велику роботу, щоб наші співвітчизники не забували уроків історії. Вона і для нас провела екскурсію, під час якої розказала учителям та учням про ці страшні і повчальні події.

Після урочистої лінійки ліцеїсти вирушили до місцевого монастиря святого Онуфрія, відомого цікавою історією, що бере початок ще у 16 столітті. Саме тут починав своє чернече життя майбутній митрополит Андрей Шептицький.

Розважальна частина посвячення відбулася на базі рекреаційно-оздоровчого комплексу «Хирів». Після поселення в комфортабельних номерах ліцеїсти зібралися на літньому майданчику, де відбулося представлення класів. Кожен виступ був продуманим і старанно підготовленим. У виконанні ліцеїстів прозвучали дотепні пісні та вірші, веселі сценки та запальні танці, цікаві конкурси.

Звичайно, що не обійшлося без традиційної для таких заходів дискотеки та неймовірних нічних пригод, про які ліцеїсти згадуватимуть ще не один раз.