Перший професійний досвід: інформація про виробничу практику студентів-біологів

Студенти 3 курсу біолого-природничого факультету спеціальності «Біологія» з 29 червня до 26 липня 2020 року проходили практику у наукових і виробничих лабораторіях підприємств та організацій Львівщини та інших регіонів. Більшість студентів проходили практику у лабораторії селекції трав  Передкарпатського відділу наукових досліджень Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН (с. Лішня) та у лабораторії   контрою якості ДП Фарматрейд.

У літній період відбувається  закладання дослідів, посіви кормових та газонних трав. У селекційній лабораторії займаються виведенням нових покращених сортів трав. За період з 2014 по 2020 виведено нових 6 сортів трав: Конюшина повзуча Східничанка, Конюшина лучна Трускавчанка, Грястиця збірна Марічка і Бойківчанка, Уостриця червона Львів’янка, Тимофіївка лучна Дарина. На даний момент проходять Державну наукову експертизу 5 сортів: Конюшина лучна-2, Стоколос безостий, Райграс високий, Костриця шорстколиста.

Лабораторією селекції трав та Передкарпатського відділу наукових досліджень керує випускниця ДДПУ  ім. І.Франка біологічного факультету Байструк-Глода Леся Зиновівна. Під час проходження практики студенти проводили дослідження багаторічних бобових і злакових трав, проводили біометричні виміри рослин – висоту рослин і довжину султана (Тимофіївка лучна).

Рис.1. Проведення дослідження багаторічних бобових і злакових трав у лабораторії селекції трав  Передкарпатського відділу наукових досліджень Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН

Студенти працювали  у   фізико-хімічному та  бактеріологічному відділах лабораторії контрою якості ДП Фарматрейд.  Під час проходження практики студенти виконували мембранну фільтрацію води,  перевірку стерильності готових розчинів, змиви глибинним методом, проводили бактеріальний аналіз проб повітря, обладнання, поверхонь та одягу працівників цеху.

Лабораторія оснащена ламінарами, витяжними та сухожировими шафами, намометрами, спектофотометром, хроматографом, центрифугами, поляриметром,  автоклавами, а також іншим обладненням. Всі технологічні процеси проходять в чистих приміщення,  які поділенні на класи чистоти: A, B, C, D. Між приміщеннями використовуються конструкції та перегородки. ДП  Фарматрейд займається виробництвом 11 найменувань інфузійних розчинів, таких як: глюкоза, ізсол, левопро, NaCl, левомарк, левофлоксацин та інші. Щороку ДП виробляє понад 6 млн упаковок.

Студенти проводили мікробіологічні та хімічні дослідження чистити приміщень, води, готової продукції, одягу, повітря та обладнань.

Рис.2. Проведення мікробіологічних досліджень у лабораторії контрою якості ДП Фарматрейд