»

«PERPETUUM MOBILE – 2018»

27 – 30 квітня 2018 р. на базі Франкового університету відбувся ХІ Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE». Цьогорічний мистецький форум об’єднав виконавців з України, Білорусії, Литви, Чехії, Іспанії, Італії, Польщі у п’яти номінаціях, серед яких – солісти (учні початкових мистецьких навчальних закладів, студенти закладів вищої освіти І – ІІ та III – IV рівнів акредитації), ансамблі баяністів-акордеоністів та народних інструментів малих і великих складів, оркестри народних інструментів.

До складу високоповажного журі ввійшли науковці, виконавці, педагоги, керівники навчальних закладів: від України – Андрій Сташевський (Полтава), Ігор Саєнко (Київ), Ярослав Олексів та Сергій Карась (Львів), Віктор Чумак, Юрій Чумак, Сергій Максимов (Дрогобич), Михайло Дмитришин (Тернопіль); Італії – Володимир Зубицький; Польщі – Януш Круль (Кєльце); Литви – Едуардас Габніс (Вільнюс) та Гінтарас Бальчунас (Кєльце); Білорусії – Микола Сєврюков (Мінськ) та Трофім Антіпов (Гомель); Чехії – Марселла Кусова-Халмова (Острава); Іспанії – Горка Хермоса (Сантандері).

В рамках конкурсу було проведено:

• ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Музичне мистецтво ХХІ століття: історія, теорія, практика», яка внесена до плану роботи Міністерства освіти та науки України на 2018 рік. Свої наукові дописи представили близько сімдесяти учасників, зокрема із Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Іспанії, Білорусії, Росії та України. За підсумками конференції надрукований збірник праць спільно із науковими інституціями Польщі (Інститут музичної освіти Університету імені Яна Кохановського), Литви (Музична академія Університету Вітовта Великого) та Казахстану (Казахська національна консерваторія імені Курмангази);
  • концерти«QUARTET AKKO PROJECT» (Київ): заслужених артистів України Романа Молоченка, Олега Шияна; лауреатів міжнародних конкурсів Віталія Козицького, Богдана Машталяра; заслуженого артиста України ІГОРЯ САЄНКА (баян, Київ) та дуету «PASSIONÉ» (Чехія): Марсела Кусова-Халмова (баян), Даніела Грігарова-Форманова (скрипка); ГОРКИ ХЕРМОСИ (баян, Іспанія); заслуженого діяча мистецтв України ВОЛОДИМИРА ЗУБИЦЬКОГО (Італія – Україна) й молодих виконавців МАНТАСА ЛЕОНАРДО ЛІЦСІ (Паланга, Литва), ВОЛОДИМИРА БОБАНИЧА (Дрогобич), РОМАНА ПУНЕЙКА (Львів);
  • майстер-класи професора ГОРКИ ХЕРМОСИ (Сантандері, Іспанія).

Інформаційну підтримку мистецького дійства забезпечили – Українське радіо (9.00 ранку 27 квітня відбулося пряме включення), радіо «Культура», «UА: Перший», живе радіо «Воскресіння», портал академічних конкурсів України «Music-Review Ukraine», Дрогобицька інтернет-газета «Майдан», сайти «АВВіА» та «GoldAccordion.com».

Наші результати:

І преміяВОЛОДИМИР БОБАНИЧ (клас доцента Андрія Душного);

ІІІ преміядует: ЮРІЙ БОБІТКО та ІВАН СОБІЛЬ (клас старшого викладача Валерія Шафети).