Науково-практична конференція для вчителів історії та учнів старших класів

29 листопада 2016 року кафедра давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін провела науково-практичну конференцію для вчителів історії та учнів старших класів загальноосвітніх середніх шкіл на тему «Історія та культура підкарпатського триміста (Дрогобич – Борислав – Трускавець)».

Конференція відбулася за сприяння відділу освіти Бориславської міської ради та Бориславської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3. Метою заходу було проведення профорієнтаційної роботи серед учнів шкіл міста Борислав.

Учасників конференції привітав директор Бориславської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 Володимир Драган.  Вступне слово виголосив декан історичного факультету професор Леонід Тимошенко. З доповідями та презентаціями виступили: доцент Світлана Біла («Використання методу проектів у краєзнавчій роботі у школі»), доцент Ігор Смуток («Бориславська шляхта у XV – XIX ст.»),  доцент Юрій Стецик («Історія церков міста Борислава (друга половина ХVІІІ – перша половина XIX ст.)»), доцент Богдан Лазорак («Перші писемні згадки про нафту в Бориславі (XVIII ст.)»), викладач Василь Менько («Лемківська громада Борислава»), старший лаборант науково-дослідної лабораторії археології та краєзнавства Леся Хомич («Борислав у житті Бруно Шульца»). Про Стефана Коваліва, «співця галицької Каліфорнії», учням розповів вчитель історії, директор Бориславської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 Володимир Драган.

Велике зацікавлення учнів викликали презентації студентів історичного факультету, присвячені таким темам: «Борислав – «Галицька Каліфорнія» (Лідія Мазурчак, гр. ІП-21Б),  «Перлина Карпат – м. Трускавець» (Аліна Звіринська, гр. ІП-31Б), «Дрогобич – місто багатьох культур» (Лілія Гриник, ІП-31Б). Відео-презентацію історичного факультету провів студент групи ІП-31Б Остап Зубкович.