»

Наукова конференція на історичному факультеті ДДПУ ім. І. Франка

19 березня 2019 р. на історичному факультеті відбулася звітна наукова конференція викладачів та студентів університету, організована кафедрою історії України. У секціях присвячених середньовічній, новій і новітній  історії України та Історії України для неісторичних спеціальностей об’єдналися для спільної роботи усі зацікавлені наукою про минуле нашої країни.

До роботи конференції були залучені як студенти університету, так і учні середньо освітніх шкіл. Школярі під керівництвом своїх наставників підготували цікаві презентації краєзнавчого характеру та виступили у рамках секції “Історико-культурні пам’ятки Дрогобича та Дрогобиччини – важливі об’єкти розвитку туризму”.

Так вельми цікавою була презентація туристичного маршруту пам’ятками Дрогобича, підготовленого ученицями Дрогобицької ЗОШ I-III ступенів №1 Вікторією Верес та Вікторією Бунь (керівник – вчитель історії О.І. Сисин ). Екскурсію запропонованим маршрут було спершу перевірено на практиці: учні здійснили піший похід теренами міста.

Відділи музею “Світ бойків” при Довжанському НВК I-III ступенів було презентовано ученицями цього закладу. Вероніка Іваночко представила віртуальну екскурсію історичним відділом музею, Роксолана Мушинська – етнографічний відділ, а Вікторія Бутим – відділ сакрального мистецтва. Відзначимо, що вони показали високий рівень володіння матеріалом та навички його презентації, оскільки у вільний від навчання час проводять реальні екскурсії, допомагаючи своєму наставнику канд. пед. наук, вчителю історії Володимиру Петриківу розвивати туристичний потенціал села Довге.

Окрім того увазі учасників конференції було представлено ще дві цікаві, добре ілюстровані доповіді краєзнавчого характеру: про історію села Попелі розповіла учениця Попелівського НВК I-III ступенів Анна Критчак (керівник – вчитель історії М.М. Бориславська), а історію села Добрівляни презентувала учениця Дрогобицької ЗОШ I-III ступенів №4 Яною Песляк (керівник – вчитель історії Г.Р. Мідик).

У другій половині заходу мали слово студенти історичного факультету, які виступили з доповідями більш наукового спрямування: Адріана Байкенич (ІП-21Б) “Місто Дрогобич в епоху пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу: населення, устрій, право, економіка”

(науковий керівник – проф. Футала В.П.); Лілія Гриник (гр. І-11 М) “Іван Франко і дрогобицька «нормальна школа» отців Василіан” (науковий керівник – доц. Ільницький В.І.); Мар’яна Жекало  (гр. І-12 М) “Духовні твори скитських монахів (XVIІ – XVIII ст.)” (науковий керівник – доц. Стецик Ю.О.); Мар’яна Пастух  (гр. І-12 М) “Епістолярна спадщина гошівського чернецтва (XVIII ст.)” (науковий керівник – доц. Стецик Ю.О.); Ганна Сергєєва (гр. І-12 М) “Діяльність Українського Національного Об’єднання Канади (50 – 70-ті рр. ХХ ст.)” (науковий керівник – доц. Попп Р.П.) та ін.