»

На філологічному факультеті відбулася презентація книги Любові Проць

9 жовтня 2019 р. на філологічному факультеті відбулася презентація книги відомої поетеси Любові Проць «Чотири відмінки сльози». У ній авторка зібрала спогади про свого «хресного» батька в літературі, лауреата Шевченківської премії, довголітнього в’язня сталінських таборів Івана Федоровича Гнатюка, якому цього року виповнилося би 90 років. Модератором заходу виступила доцент кафедри української літератури та теорії літератури Лілія Гулевич.

Любов Проць вмістила у своїй книзі уривки зі статей Івана Гнатюка різних років, поетичні присвяти йому, автографи поета. Студенти, викладацький колектив та гості філологічного факультету мали нагоду переглянути фільм про Івана Гнатюка і почути зворушливу розповідь доньки поета, нині директора Бориславської гімназії, Любові Іванівни Гнатюк-Савки про складний життєвий шлях її батька.

Спогадами про талановитого поета-патріота поділився професор Михайло Шалата, емоційно, натхненно і щиро виступила із теплим словом про свого вчителя і наставника Любов Проць, вчитися в Івана Гнатюка патріотизму і нескореності закликáла студентську молодь Уляна Кец. Про незабутні студентські роки на філологічному факультеті розповів однокурсник Любові Проць – Костянтин Іваночко, доцент кафедри української мови.

Захід перетворився у справжнє поетичне свято. Вірші Івана Гнатюка читали студенти ІІ курсу філологічного факультету Ірина Мицак, Вероніка Бабій та Романа Грицишин. Майстерною декламацією поезії Любові Проць та Івана Гнатюка зачарував аудиторію близький друг обох поетів, переможець численних конкурсів художнього читання самбірчанин Йосип Кронжко. Гості з Бориславської гімназії – учитель Давид Ку́зьмич та учениця 11 класу Софія Кудлич – полонили серця слухачів своїми піснями на вірші Івана Гнатюка.

Автограф-сесія Любові Проць стала акордом дивовижного свята Слова.