На філологічному факультеті відбулася лекція професора Юрія Ковбасенка

24 вересня 2019 р. на філологічному факультеті відбулася лекція «Світова література: «маятник Фуко» чи «стрічка Мьобіуса»? – інсайдерська візія» літературознавця, професора, завідувача кафедрою світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, президента ВГО «Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури» Юрія Ковбасенка, яку організувала кафедра світової літератури та славістики.

Юрій Ковбасенко – автор низки підручників зі світової літератури для середньої школи, численних статей із проблем її викладання. Він також є одним із співавторів чинної програми зі світової літератури для середньої школи.

Лектор виклав авторське бачення світового літературного процесу від античності до сьогодення. Він акцентував певну закономірність його розвитку, що проявляється у творчості Горація, Кальдерона, Поля Верлена, Милорада Павича. Цікавими, епатажними були коментарі Юрія Ковбасенка окремих вершинних творів світового письменства, уривки яких лектор декламував мовою оригіналу.

В завершальній частині лекції гість відповів на запитання студентів та викладачів філологічного факультету.