»

На біолого-природничому факультеті відбувся Міжнародний науковий відеосемінар

19 червня 2020 року на біолого-природничому факультеті відбувся Міжнародний науковий відеосемінар «Віруси та антивірусний імунітет» із використанням платформи Zoom. Модератор заходу – декан факультету доцент Світлана Волошанська.

У семінарі взяли участь здобувачі вищої освіти, дослідники-викладачі, випускники освітнього рівня бакалавр спеціальностей 091 Біологія, 014 Середня освіта (Біологія). Серед запрошених – Святослав Сосинович, Ph.D науковець, вірусолог із Центру медико-біологічних досліджень університету м. Лунд (Швеція).

Питання заходу були актуальними у контексті сучасної ситуації через поширення коронавірусної інфекції.

За планом семінару випускники-біологи Вероніка Якульчак, Віталій Юськів, Оксана Ченчик, Марія Маринець та інші представили цікаві доповіді з історії виникнення і дослідження вірусів та вірусоподібних збудників (віроїдів і пріонів), поширення вірусних інфекцій, сучасної класифікації вірусів.

Святослав Сосинович акцентував увагу на ВІЛ та Covid-19, питаннях поширеності, мутаційних процесів у структурах геному згаданих вірусів. У науковій дискусії щодо ефективності вакцинування, активності вірусного геному, ролі імунної системи у противірусному захисті активно виступили професор кафедри біології та хімії Ярослав Лесик, доценти Галина Клепач та Світлана Волошанська.

Підсумки семінару засвідчили, що наукова інформація з питань організації вірусних частин, їх вірулентності, стійкості організму до вірусних інфекцій є актуальною і дає змогу не лише зацікавити здобувачів, а й поглибити знання та підвищити їх наукову ерудицію.