Міхаель Мозер – австрієць з душею українця – гість філологічного факультету

У рамках візиту до Дрогобицького педагогічного  університету імені Івана Франка відомий професор славістики Віденського університету (Австрія), Українського вільного університету в Мюнхені (Німеччина) та Католицького університету в Будапешті й Пілішчабі (Угорщина), голова Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер виступив 31 жовтня на філологічному факультеті з публічною лекцією “Про засади нової історії української мови».

Під час лекції австрійський професор розглянув історію української мови, звернув увагу на особливості формування її модерного стандарту, закцентував увагу на «білих плямах» та дискусійних проблемах в українській лінгвістиці, зокрема ролі Галичини у формуванні української мови сучасного зразка. Професор наголосив на основних критеріях  при написанні історії української мови з урахуванням загальнослов’янського контексту і найновіших досягнень міжнародної україністики. Міхаель Мозер також відповів на численні запитання  аудиторії. В обговоренні теми лекції  австрійського професора взяли участь науковці філологічного факультету.