Методичний семінар «Використання інноваційних засобів навчання у процесі формування математичної компетентності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку»

23 листопада 2016 року на базі факультету початкової та мистецької освіти проведено спільний методичний семінар «Використання інноваційних засобів навчання у процесі формування математичної компетентності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку» кафедри математики, інформатики та методики їх викладання у початковій школі й кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти.
Учасників семінару привітав декан факультету, кандидат філософських наук, доцент Іван Кутняк.
З вітальним словом виступили завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор Марія Чепіль, завідувач кафедри математики, інформатики та методики їх викладання у початковій школі, доктор педагогічних наук, професор Володимир Ковальчук.
Поняття засобу навчання у психолого-педагогічних дослідженнях розкрила канд. психол. наук, доцент Оксана Жигайло.
Організатори методичного семінару (доц. Олександра Шаран, проф. Марія Чепіль, проф. Володимир Ковальчук, доц. Оксана Жигайло) запросили поділитися досвідом вихователів, учителів початкових класів Львівської області та студентів.
Про інтегроване навчання математики дітей старшого дошкільного віку розповіла Любов Загоруйко, вихователь вищої категорії, вихователь-методист ДНЗ №1 м. Борислава.
Формування елементарних математичних уявлень дітей дошкільного віку засобами природи представила Ірина Загоруйко, вихователь ДНЗ №1 м. Борислава.
Вихователі ДНЗ № 171 м. Львова Лариса Високінська та Ляна Гордієнко розрили особливості соціально-фінансового виховання дітей дошкільного віку.
Надзвичайно цікавими були доповіді учителів м. Дрогобича: Надії Дякун, учителя початкових класів СШ № 14, старшого вчителя, вчителя вищої категорії (Забезпечення наступності у вивченні математики між дошкільним навчальним закладом та початковою школою); Віри Роман, учителя початкових класів СШ № 10, вчителя-методиста, вчителя вищої категорії, відмінника народної освіти України (Сучасний урок в початковій школі як форма активного навчання); Тетяни Петрик, учителя початкових класів СШ № 1 імені Івана Франка, старшого вчителя, вчителя вищої категорії (Впровадження навчально-педагогічного проекту «Інтелект України» на уроках математики у початковій школі).
Особливості застосування електронно-освітніх ресурсів у процесі навчання математики дітей дошкільного та молодшого шкільного віку представила канд. пед. наук, доцент кафедри математики, інформатики та методики їх викладання у початковій школі Олександра Шаран. Особливо цікавими були продемонстровані вправи із використанням інтерактивної дошки.
В подарунок для учасників методичного семінару студенти соціально-гуманітарного факультету Уляна Барило та Ірина Навроцька заспівали пісню «Математику ми любим».
Після семінару учасникам було представлено дайджест інноваційних засобів наочності.
У процесі обговорення доповідей відбувся обмін думками щодо використання різнопланових ефективних засобів навчання математики дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, планування наступних спільних проектів.