»

Технологія виготовлення дівочих головних уборів за давнім українськими традиціями

У творчій лабораторії «Мистецька Бойківщина» 24 жовтня 2018 р. відбувся майстер-клас за участі Ольги Калин – відомої майстрині з виготовлення весільних вінків за давніми українськими традиціями. У майстер-класі взяли участь студенти спеціальності «Трудове навчання та технології», керівники дошкільних закладів освіти, вчителі початкових класів, трудового навчання та керівники художньо-прикладних гуртків шкіл Дрогобича та Дрогобицького району.

На початку заходу доцент кафедри технологічної та професійної освіти Надія Кузан ознайомила учасників із різними видами стародавніх жіночих головних уборів, акцентуючи увагу на головних уборах, які носили дівчата-бойківчанки.

Майстриня Ольга Калин розповіла про символічне значення кольорів українських традиційних вінків, обереги, які вплітали у вінок під час його виготовлення. Учасники майстер-класу навчитись виготовляти основу вінка – дугоподібний каркас, освоїли технологію виготовлення помпонів та способи їх кріплення на каркас. Присутні дізнались як правильно одягати вінки та мали можливість приміряти різні види віночків. Захід пройшов у невимушеній, творчій атмосфері та мав неабиякий резонанс серед освітянської спільноти нашого регіону.