»

КОНКУРС ТАЛАНОВИТОЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ РАЙОНУ

Ранкового суботнього дня 16 березня 2019 року в навчально-науковому інституті фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було світло від  усмішок і гамірно від вируючих дитячих емоцій. Поодинці та невеличкими групами збиралися у старовинній будівлі на вулиці Стрийській учні та вчителі шкіл, гуртківці та їхні керівники з позашкільних закладів освіти Дрогобицького району. Адже сімнадцятий рік поспіль спільно з кафедрою технологічної та професійної освіти проводився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу творчої учнівської молоді «Таланти твої, Україно!». Метою цього цікавого заходу є виявлення обдарованих і талановитих дітей та підлітків, що займаються різними видами декоративно-ужиткового мистецтва, стимулювання подальшого розвитку їхніх творчих здібностей, пропагування кращих зразків і традицій народного українського мистецтва, залучення дітей до збереження та розвитку художніх ремесел регіону. З іншого боку, конкурс «Таланти твої, Україно!» – це своєрідний щорічний підсумок творчої художньо-трудової діяльності юних талантів з різних куточків Дрогобиччини, які займаються у районному Будинку дитячої та юнацької творчості (директор В. Болоховецька).

Урочисте відкриття конкурсу відбулося в ошатній актовій залі, де зі словами привітання до школярів і педагогів звернулися завідувач кафедри Л. Оршанський та директор БДЮТу В. Болоховецька. Вони побажали юним митцям успіхів, творчої наснаги, вміння успішно представити свої творчі здобутки, боротися й одержати перемогу в обраній номінації. У конкурсі взяли активну участь 92 кращих учнів із закладів загальної середньої освіти, Будинку дитячої та юнацької творчості та Еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Дрогобицького району.

І ось учасники конкурсу займають студентські аудиторії та майстерні ННІ ФМЕІТ. Із сумочок і наплічників на огляд журі з’являються неперевершені вироби декоративно-ужиткового мистецтва, створені талановитими дитячими руками. Гідні щирого подиву та захоплення вони нагадують справжні мистецькі шедеври. І в цьому також велика заслуга їхніх духовних наставників – педагогів, що плекають паростки творчої української нації. Воістину такими вчителями школа стоїть, адже відомо, що лише творча особистість спроможна виховати й утвердити талановите майбутнє України.

До складу поважного й об’єктивного журі конкурсу входили викладачі Дрогобицького педуніверситету: професор Л. Оршанський (голова), доценти Г. Мельник, Н. Кузан, М. Пагута, Л. Савка, старші викладачі В. Ясеницький, Г. Гром, а також педагоги БДЮТу В. Болоховецька (заступник голови), Г. Білинська, Л. Клонцак, І. Леснянська, С. Мазурчак, І. Петруняк, І. Стеців, О. Янінович.

Учасники конкурсу представляли 2 – 3 домашні роботи, які оцінювалися окремо, та виконували індивідуальне творче завдання, що дало змогу членам журі виявити рівень володіння художніми техніками, технологіями обробки тканин і природних матеріалів, розгледіти потенціал і творчі здібності учнів. Розмаїттям тем, форм, орнаментів і кольорів вражали дитячі мистецькі твори, а результати показали, що більшість педагогічних колективів Дрогобицького району відповідально поставилися до проведення цього змагання, засвідчили наявність у більшості школярів творчих здібностей та обдарувань. Однак, особливу увагу членів журі привернули вишукано оздоблені художні вироби учнів, які й були оцінені найвищими балами. Серед переможців слід відзначити талановитих дітей, які змагалися у таких номінаціях:

1. бісерне рукоділля – Климів Марія (Меденицька ЗСШ), Рафальонт Юлія (Дрогобицький БДЮТ);
  2. українська народна вишивка – Верещак Анна (Летнянський НВК);
  3. плетіння з природних матеріалів – Олексяк Михайло (Урізький НВК), Гром Діана (Дрогобицький РЕНЦУМ);
  4. художня обробка деревини – Коростенський Ростислав (Довжанська ЗСШ);
  5. український народний одяг – Криса Марта (Дрогобицький БДЮТ), Кандар Зоряна (Летнянський НВК);
  6. ткацтво і килимарство – Чорей Христина (Підбузький НВК), Тимик Христина (Підбузький НВК);
  7. кераміка – Бідичак Євгенія (Ясенице-Сільнянський НВК);
  8. писанкарство – Смеречанська Марія (Нижньогаївський НВК), Шпак Вікторія (Лішнянський НВК), Комарницька Ірина (Дережицька ЗСШ).

Підводячи підсумки цього своєрідного свята творчості, хотілося б відзначити високий рівень творчих робіт усіх без виключення учнів, що підтверджує копітку щоденну працю їхніх наставників – учителів трудового навчання та керівників художньо-прикладних гуртків.

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами і грамотами, які урочисто вручив професор Л. Оршанський, а педагогам району він подарував посібники з вивчення різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, підготовлених викладачами кафедри. Володарі призових місць у 28 березня змагатимуться на обласному конкурсі, що відбудеться у Львові. То ж хочеться побажати їм нових звершень та широкого визнання їхніх обдарувань. Також хочеться висловити сподівання, що невдовзі переможці творчих конкурсів і шкільних олімпіад поповнять лави студентства навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій та гідно представлятимуть талановите студентство Дрогобицького краю на всеукраїнських і міжнародних конкурсах й олімпіадах.