»

Концерт «Молоді голоси» в інституті музичного мистецтва

22 травня 2019 року в актовій залі ім. професора В. Скотного відбувся вже традиційний концерт «Молоді голоси». Це концерт-огляд вокальних сил інституту музичного мистецтва, на якому кожен студент-музикант може спробувати сили на своїй першій сцені, а ті, хто вже досяг якогось певного рівня – блиснути своїми вміннями.

Ця маленька, на перший погляд, сцена стала стартовим майданчиком для тисяч майбутніх вчителів та працівників культури України. І серед них: народні артисти України Богдан Базиликут (соліст Львівської опери, професор Львівського національного університету ім. І. Франка), Сергій Магера (соліст Національної опери, лауреат Національної Шевченківської премії), Мар’ян Шуневич (соліст Львівської філармонії), світлої пам’яті Ігор Кушплер (соліст Львівської опери, професор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка); естрадні співаки Іван Попович, Марія Шалайкевич, Михайло Мацялко та багато ін.

Цьогоріч винесли на публіку свої здобутки студенти: сестри Белей та Н. Терпій (клас доцента Є. Шуневич, концертмейстер Т. Козій), О. Біксей (клас доцента І. Кліш, концертмейстер Л. Зайцева), В. Блажкевич та С. Костирко (клас професора К. Сятецького, концертмейстер Г. Токарчук), У. Губицька та К. Музичка (клас ст. викладача Л. Радевич-Винницької, концертмейстер О. Бубнова), М. Дудко, В. Лопушанський та О. Мичко (клас доцента Б. Щурика, концертмейстер М. Василенко), Т. Каблаш та В. Осташ (клас доцента П. Турянського, концертмейстер Н. Сторонська), І. Куцик (клас доцента Б. Пица, концертмейстер Е. Геращенко), Ю. Спринський та Л. Шпить (клас викладача М. Сипи, концертмейстери Л. Блажкевич, Т. Сапунко), Х. Шкелебей та Н. Чужак (клас доцента О. Бобечко, концертмейстери Е. Геращенко, Л. Зайцева).

Серед слухачів, які гарячи вітали кожен вдалий пасаж і фіоритуру молодих співаків, були й керівники художніх колективів, які уважно прислухалися та приглядалися до ймовірних майбутніх учасників своїх мистецьких гуртів, оцінюючи їх природні дані та навченість, артистизм і здатність адекватно проникнути у художній задум. А для самих студентів-виконавців, їх педагогів та однокурсників «Молоді голоси» – це свято співу, вокальної музики, молодості та перші кроки у майбутнє.

Організатором цього і навчального, і водночас мистецького дійства щороку виступає завідувачка методичного об’єднання викладачів вокалу старший викладач Лідія Радевич-Винницька в рамках кафедри народних музичних інструментів та вокалу (завідувач – професор К. Сятецький).

Богдан ПИЦ,