»

«Йому судилася дорога незвичайна»

13 березня 2019 року на філологічному факультеті відбувся літературно-мистецький вечір «Йому судилася дорога незвичайна», присвячений 205-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка. Організатори і учасники заходу – студенти ІІ курсу філологічного факультету (куратори – кандидати філологічних наук Уляна Галів, Наталія Лазірко) та студенти І – ІІ курсів інституту музичного мистецтва (викладач вокалу – магістр педагогічної освіти Михайло Сипа).

Донести до слухача велич Тарасового Слова, збагнути його невичерпність й актуальність для кожного покоління українців спробували ведучі вечора – Марта Мороз та Богдан Вітів.

Сторінки «Кобзаря» гортали Діана Хабаль, Софія Одинак, Олена Шуліга, Марія Ляхман, Леся Дзиньора, Катерина Комарницька, Марія Копанишин, Наталія Куцин, Христина Білінська (авторський вірш). «В путі до сонця» Тараса завжди супроводжувала Доля (студентка ІІ курсу Наталія Лазор). Її співрозмовники – батько Шевченка (Микола Іванюк), мати (Анастасія Булатнікова), сестра Катря (Ірина Хамандяк).

Пекучими спогадами про того, кого «світ не раз розпинав» і хто «понад усе милий серцю», поділилися княжна Варвара (Роксолана Басараб), Ганна Закревська (Мілена Дідух), Ликера (Марія Херович), Оксана (Лілія Бонис).

Поетичні рядки звучали в унісон із піснями на слова Т. Шевченка, які виконали студенти інституту музичного мистецтва Роман Макоїд («Бандуристе, орле сизий»), Лілія Шпить («Дивлюся, аж світає», «Нащо мені чорні брови»), Реґіна Бодник («Ой маю, маю я оченята»), Михайло Чебетарь («Зоре моя вечірняя») під акомпанемент Тетяни Сапунко та Лілії Блажкевич.

Із заключним словом до глядацької аудиторії звернулася заступник декана з виховної роботи доцент Марія Стецик, яка ще раз підкреслила велич Шевченкового Генія і висловила цікаві думки про наш вічний шлях до Тараса, того, хто «волею Господа ототожнений з Україною».