Меню

«

»

IV Дні австрійської культури в Дрогобичі

27 вересня – З жовтня ц.р. на базі Австрійської бібліотеки нашого університету відбулися IV Дні австрійської культури в Дрогобичі. Програма міжнародного форуму вражала різномаїттям культурних і наукових подій. Розпочалися Дні урочистим засіданням вченої ради у мармуровій залі міської ратуші за участю Посла Республіки Австрія в Україні Герміни Поппелер, на якому звання “Почесний доктор ДДПУ ім. Івана Франка” було присвоєно радникові австрійського уряду, екс-керівникові Австрійських бібліотек за кордоном Крістіні Доллінґер.

З-поміж наукових заходів варто виокремити семінари “Регіони транзиту: історія і культура Тіролю та Карпат” і “Австрійсько-українські літературні, мовні і культурні взаємини”, на яких наукова дискусія поєднала провідних лінгвістів, літературо- і перекладознаців, культурологів, істориків і педагогів з Австрії, Німеччини, Польщі та українських партнерів Австрійської бібліотеки з Києва, Харкова, Одеси, Кіровограду, Кременця, Чернівців, Івано-Франківська, Львова, а також лінгвокраїнознавчі колоквіуми для студентів та вчителів німецької мови.

Засідання теоретичного й практичного спрямування вдало переплітались із літературними читаннями (тірольський письменник Бернд Шухтер), культурологічними дискусіями (львівський публіцист Юрко Прохасько), презентаціями найновіших видань з проблем міжкультурних взаємодій, демонстрацією фільму “Кулінарна подорож Австрією” з подальшою дегустацією тірольських книдлів тощо.

Своєрідною кульмінацією об’ємної культурної програми стала унікальна для нашого регіону подія – спільний вступ виконавців альпійського йодлю дуету з Тіролю “Schwaizer Zwoag’sang” і дрогобицького ансамблю інструментальної музики “Намисто” на сцені Львівського муздрамтеатру ім. Юрія Дрогобича. На завершення Днів австрійської культури наші іноземні гості отримали змогу особисто ознайомитись з історико-культурними пам’ятками, традиціями і побутом Галичини, здійснивши екскурсії самим 924-літнім Дрогобичем, його сусідами Стриєм, Бориславом і Східницею, а також помандрувати Українським Карпатами (Гуцульщина, Верховина, Косівщина, Коломия).