»

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

17 листопада 2018 р. на базі навчально-наукового інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка традиційно проходив ІІ етап олімпіади з трудового навчання (технологій) серед учнів 9-х та 11-х класів закладів загальної середньої освіти Дрогобицького району. Участь в олімпіаді взяли 50 учнів: 20 учасників з обслуговуючих видів праці та 30 – із технічних видів праці.

Програмою олімпіади було передбачено два тури: теоретичний і практичний (виконання комплексної роботи). Теоретичний тур передбачав розв’язання учасниками тестових і творчих завдань, а комплексна робота поєднувала практичну роботу з виконанням творчого міні-проекту на задану тему: для дівчат – «Ялинкова іграшка» (9 кл.) та «Килимок-накидка для швейної машини» (11 кл.); для хлопців – «Трамвайний вагончик» (9 кл.) та «Карпатський трамвайчик» (11 кл.).

Переможцями ІІ туру олімпіади з трудового навчання стали: з-поміж учнів 9-х класів – Соломія Станович (Попелівський НВК) та Ростислав Міштурак (Добрівлянський НВК), а серед учнів 11-х класів – Діана Кулинич (Попелівський НВК) та Петро Кравців (Уличнянський ЗЗСО).

Усі готові вироби були передані у заклади дошкільної освіти. Переможці нагороджені грамотами та призами, а вчителям подаровано посібники з трудового навчання і художніх ремесел, підготовлені викладачами кафедри технологічної та професійної освіти університету. Володарі призових місць у лютому 2019 р. захищатимуть честь освітян Дрогобиччини на обласному етапі олімпіади, що відбудеться у Львові.

У межах олімпіади науково-педагогічними працівниками кафедри технологічної і професійної освіти був проведений методичний семінар для вчителів трудового навчання та технологій Дрогобицького району на тему «Програма з трудового навчання і технологій: досвід творчого використання» (кандидат педагогічних наук, доцент Галина Мельник) та майстер-клас з художнього оздоблення тканих виробів (викладач Галина Гром).