Дрогобицький університет долучився до заснування Українсько-хорватського академічного форуму

21 жовтня 2020 року представники Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка на чолі з ректором професором Надією Скотною мали почесну нагоду долучитися до зустрічі, яку організував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія Василь Кирилич.
Темою зустрічі стала ініціатива пана Посла заснувати Українсько-хорватський академічний форум, діяльність якого включала б різноманітне коло питань, що об’єднують українсько-хорватські відносини. Зазначено, що ідея створення форуму вже отримала підтримку МЗС України та Хорватії. Окрім нашого університету, до зустрічі були залучені керівництво та науковці українських ЗВО (Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Львівського національного університету ім. Івана Франка). На підтримку ініціативи виступили колеги з Хорватії: Посол Хорватії в Україні D. Vidmarovic, Євген Пащенко (Кафедра української мови і літератури Загребського університету) та низка науковців і діячів, котрим небайдужа справа налагодження українсько-хорватських наукових взаємин. З промовою на підтримку створення згаданого форуму виступили ректор професор Надія Скотна, директор інституту іноземних мов професор Володимир Кемінь, декан історичного факультету доцент Микола Галів. Ініціативу підтримали проректор з науково-педагогічної роботи доцент Юрій Вовк, доцент Володимир Галик.
Погоджено, що діяльність Форуму стосуватиметься передусім історичних, етнографічних, культурологічних, мовознавчих, генетичних аспектів українсько-хорватської взаємодії. На лютий 2021 року уже заплановано проведення першої наукової сесії, а 21 жовтня 2020 року, стане офіційною датою заснування Форуму.